| XtzRaulXtz a întrebat:

Vreau sa va întreb din grupele astea de la Euro câte echipe ies din fiecare grupa? Adică câte echipe se califica mai departe din fiecare grupa 2 sau 3? Sau care e procedeul?
FUNDA PENTRU CEA MAI BUNA EXPLICAȚIE!!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In optimi se califica primele 2 echipe din fiecare grupa si 4 echipe clasate pe locul 3 in grupe.

4 răspunsuri:
| Robi1444 a răspuns:

Deci in fiecare grupa sunt 4 echipe.
Primele 2 se califica.

| AFR81 a răspuns (pentru Robi1444):

Nu e adevarat. Pe langa primele doua echipe, se mai califica cateva. Ioandelasal a dat raspunsul corect, insa a uitat sa mentioneze un lucru foarte important: CELE MAI BUNE 4 echipe clasate pe locul 3 merg mai departe.

| Robi1444 a răspuns (pentru AFR81):

Pai si atunci daca Ro termina pe locul 3, atunci merge mai departe?

| AFR81 a răspuns (pentru Robi1444):

Daca este printre cele mai bune 4 echipe de pe locul 3, da. Depinde de rezultatul celorlalte.