| Spike189 a întrebat:

Vreau si eu exercitii pentru cresterea rapida in masa musculara pentru: Biceps, Triceps, Umeri, Deltoizi, Antebrat si intarirea incheieturilor.pe urma mai la urma pentru piept, trapez si spate.niste exercitii care sa dea efect, chiar daca sunt lente, sa fac rupere si sa cresc repede, luand in considerare ca am 1.75 inaltima si 75 de kg, nu sunt gras, sunt deja destul de bine facut... dar vreau masa si mai mare...comparativ, arat ca, nu stiu cum sa zic, cum arata Spider Manlaughing)) adica bine facut, dar nu exagerat, eu vreau sa am bratele mai MARI, pieptul mai mare, si spatele mai lat cu putin trapez si spatebig grin Funda, astept rasp de la cineva care se pricepe. Va multumesc,

2 răspunsuri:
| BigBang a răspuns:

Multi o sa-ti spuna sa mergi la sala de forta insa s-a dovedit ca exercitiile fizice gen:flotari,tractiuni,genoflexiuni, abdomene si in principiu exercitiul fizic ce foloseste propia greutate corporala lucreaza mult mai bine grupele de muschi.
Ca sa cresti ai nevoie sa te antrenezi corect, sa obtii cu fiecare antrenament un efect de pompare si mai intens si de recuperare adecvata(mancare sanatoasa) si sfatul meu sa-ti cumperi proteina de calitate.Eu folosesc Muscle tech nitro tech harcore.E cam cea mai scumpa dar si cea mai buna.Momentan am 1.80, 82 kg si cam maxim 100 vreau sa ajung,decat grasime,mai bine frumos format si bine definit.
Eu folosesc proteine nitro tech hard-core,creatina sizeOn, vitamine si minerale dymatize super multi, animal pak.
Sper sa nu iti faci impresia ca fac reclama si succes cu sportul.
http://www.megaproteine.ro/......Muscletech

| snAke3 a răspuns (pentru BigBang):

Si cu ce-l ajuta asta el vroia tipuri de exercitii nu o bibliografie laughing numa primele 3 randuri conteaza din tot ce ai zis big grin oricum nu stiam ca exercitiul fizic ce foloseste propia greutate corporala lucreaza mult mai bine grupele de muschi, mersi bafta