| Robbe a întrebat:

Vreau si eu putin ajutor aici!
Un prieten de-al meu este altfel structurat decat mine, genetic. El mi-a zis ca face repetari multe si cu o greutate mare cam 12-14kg si repetari 20-30.Si facand asa i-a crescut mana incredibil are 35 in brat, si cred ca jumate este triceps si jumate biceps happy

M-am uitat pe internet si acolo zice pentru masa musculara sa faci repetari putine cu greutate mare.Cum vine asta?

2 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Cum vine? happy
In loc sa ridici de 50 de ori 4-5 KG mai bine ridici de 20 de ori 15-20 KG.

Ideea este ca, pentru masa musculara mai bine este sa ridici "putin dar greu" decat "mult si usor".

Succes! happy

| CeQe a răspuns:

35 in brat e destul de putin happy dar depinde ce varsta are.