| GulDan a întrebat:

Ziceti-mi si mie orce exercitiu de forta( pentru skandenberg) care le pot face intr-o sala.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Antrenamente specific :
http://www.youtube.com/watch?v=c2Xf9JgeBis

Pe langa asta, mai ai nevoie de antrenament cu oameni cu experienta la masa ( ca sa inveti tehnica ).

Si sa-ti faci incheieturi ( daca iti da incheietura pe spate sau ti-o suceste in lateral, pica toata mana )

Si in rest, antrenament de tip-strong man, 5 repetari pe serie cu greutati mari

| 7QA3 a răspuns:

Toata lumea crede ca pentru acel sport ai nevoie doar de muschi la mana pe care o folosesti. NIMIC MAI GRESIT. In timpul unui meci, definitivarea o face in primul rand pozitia si forta intregului corp, iar in al doilea forta mainii. Iti sugerez un program complet de antrenament al tuturor muschiilor, insistand pe abdomen si picioare, dar si pe mana cu care concurezi. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 7QA3):

Toata lumea paralela cu sportul, care nu stiu sa bage grupele mari in miscare

| MrMuscolo a răspuns:

Trebuie sa iti lucrezi toti muschii pentru skandenberg, nu doar bratele! cum spune Sincere forta intregului corp si pozitia sunt esentiale intr-un meci de skandenberg