| WeAreLegion a întrebat:

A auzit cineva de Terence Mckenna? Ce parere aveti despre munca sa si despre studiul sau amanuntit asuprea constintei umane si teorile sale privind originile omenirii,evolutie, inteligenta si cultura?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Da, am vazut niste chestii despre el si Rupert Sheldrake pe youtube. Destul de fascinante chestiile.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca oamenii s-ar trage din maimute drogate? Lol.

| WeAreLegion explică (pentru doctorandus):

E doar o teorie, dar poate fi posibil!

| ErrorFound a răspuns:

Poti te rog sa explici care sunt teoriile sale? N-am mai auzit de el pana acum.

| WeAreLegion explică (pentru ErrorFound):

Cauta pe youtube, sunt sute de videouri, daca intelegi bine limba engleza uitate, vei privi intraga lume altfel!

| ErrorFound a răspuns (pentru WeAreLegion):

Ok...Mi s-au mai spus chestii d-astea si nu s-a intamplat nimic dar cred ca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe nu stiu. Chiar am devenit curioasa. Pare interesant. Revin cu un raspuns dupa ce aprofundez putin.

| Al3xM a răspuns:

Eu unul cred ca omul este genial. Nu stiu prea multe despre viata lui dar, mi-ar face placere si mi-ar satisface dorinta de a trage o concluzie diferita de cea generala. As vrea sa aud o parere avizata, desi am dubii mari cand aud de cineva avizat intr-un anume domeniu. Cred ca ce-a mai avizata parere pe care si-o poate face cineva despre omul asta, este pur si simplu experienta pe propria piele. Singurul risc pe care l-ar avea persoana respectiva, ar fi, sa suporte realitatea cu toate aspectele ei, atat cu bune cat si cu cele pe care le credem, avem impresia ca nu sunt bune. In realitate e foarte relativ raspunsul. Un fel de confuzii clasificate pe categorii. Va doresc sa faceti abstractie si sa priviti totul ca pe o fotografie, din exterior. O seara faina!