| victor987 a întrebat:

A-ti vazut vreodata o disectie a unui cadavru? daca da ce impresie v0a lasat,cu ce v a schimbat? daca nu, v ati dori sa vedeti sau nusi de ce?

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Aveam 14 ani si s-a inecat un nene si i-au facut autopsia pe prispa casei.M-am uitat printre scindurile gardului cu citeva colege dar am ris, eram marisori si corpul, datorita probabil, ultimelor zvicniri ale vietii, ramasese cu penisul erectat.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Si cand la pus in tron, capacu' cum la asezat, i-a dat gaura?

| Shammal a răspuns:

N-am vazut, nici n-am o dorinta sa vad, nu ma pasioneaza anatomia umana

| Holocaust a răspuns:

Am vazut.Probabil nu m-a deranjat privelistea deoarece cadavrele alea erau formolizate de cand era bunica fata mare.M-am gandit doar la chestia ca e naspa sa fii aurolac. Daca mori prin vreun sant, ajungi pe masa de disectie a studentilor.
Am vazut si azi un cadavru.Desi nu era disecat, ochii aia intredeschisi m-au speriat mult mai mult.

| sabin89 a răspuns:

Ai gusturi nobile, ce sa zic...Si fii mai atent cum scrii. Ati e ati, nu a-ti.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu am vazut niciodata o disectie, sau macar un cadravu (de om) cu toate ca am aproape 16 ani laughing
Si nici nu cred ca as fi in stare sa vad o disectie, mie mi se face rau si cand vad rana altei persoane (o rana mai serioasa), da' sa vad un corp pe jumatate deschis in fata mea, as lesina acolo laughing)

| Wøodenpints a răspuns:

N-am avut ocazia să văd, dar probabil nu m-ar deranja priveliştea. E doar un om, mort şi tăiat. Ce-i aşa scârbos sau traumatizant?

| suffarstar a răspuns:

Nu suport sa vad o pisica moarta ce disectii?laughing

| AdolfHitler1889 a răspuns (pentru suffarstar):

Saracile pisici... Eu am vazut una calcata de masina crying

| AdolfHitler1889 a răspuns (pentru suffarstar):

Nu, eu personal nu as vrea sa vad asa ceva.Adica cine (in afara de doctori) ar putea sa vada asa ceva?

| suffarstar a răspuns (pentru AdolfHitler1889):

laughing odihneasca-se in pace! si eu am vazut destui porumbei, soareci, caini, pisici facuti una cu asfaltul.De aia cand vad sange imi vine sa fac flicul pe spate!laughing(metafora)laughing

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu, cred ca as vomita...Nu mananc carne si nu ma ating nici macar de o musca...Nu as supravietui sa vad asa ceva.

| suffarstar a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nici eu nu mananc carnehappy

| OOOLEOOO a răspuns (pentru suffarstar):

Ce frumos! Cum ai ajuns la aceasta alegere?

| suffarstar a răspuns (pentru OOOLEOOO):

De mic, la inceput mancam dar pe la 4 ani m-am incat cu o bucata si m-i s-a facut scarbalaughing si nu mai manac!

| HueyFreeman a răspuns:

Un iepure la ora de biologie se pune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu am vazut. Nici nu-mi doresc sa vad.

| Uza a răspuns:

Inca nu am avut parte sa vad acest lucru.
Dar daca esti pasionat de corpul uman,medicina o sa fi impresionat si o sa te schimbe, in ce sens? o sa te faca mai puternic, mai curajos, mai indraznet si daca vei lucra in domeniul medicinei o sa te schimbi foarte mult. de exemplu dintr-o persoana fricoasa, sensibila vei deveni o persoana foarte puternica.

| HoneyPot a răspuns:

Am vazut o autopsie (sau gresit cum se spune acum, necropsie). Era o femeie de vreo 50-55 de ani, decedata din cauza unor boli cardiovasculare. Se stia cauza mortii dar s-a continuat autopsia pentru ca a avut ghinionul sa moara la UPU si nu acasa ori la alta clinica. Dupa incizie nu a durat mai mult de 5 secunde si camera s-a umplut de un miros insuportabil. Nimeni n-a rezistat mai mult de 5 minute, exceptandu-l pe anatomopatolog care zicea ca biata femeie e parfum pe langa altii.
Concluzia a fost simpla. Nimeni nu se astepta sa nu poata asista la o autopsie din cauza mirosului. Doamne fereste sa gresesti si sa perforezi colonul, ti-ai ratat ziua!