| Maxim96 a întrebat:

Ati fost vreodata la moastele sfintei Parascheva de la Iasi? Ce impresie va lasat?

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca in Biblie nu scrie nici unde de ea. Apocalipsa22:18,19

| RAY a răspuns:

Unde scrie in biblie ca trebuie sa ne inchinam la niste oase? o data am fost la mine in oras eram mic credeam ca o sa vad ceva oase nimic vrajeala nu era absolut nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 explică (pentru RAY):

Noi cinstim sfintii pentru viata lor placuta lui Dumnezeu.Ei sunt mijlocitori in ceruri pentru noi, noi i-i cinstim pe sfinti.

| milan9 a răspuns:

Nicăieri în biblie nu există pretenţia că ea ar fi exhaustivă, că ar fi un manual complet, că prezintă absolut toate aspectele vieţii creştine apostolice. Nu, nicidecum!

Dimpotrivă, Scriptura recunoaşte în cuprinsul ei faptul că nu este completă în privinţa tuturor informaţiilor!

Celelalte aspecte au rămas consemnate în ceea ce Biblia numeşte "PREDANIE", desfăşurări practice ale Bisericii APOSTOLICE păstrate în mod neschimbat de Biserică – EXACT cum neschimbată a fost alcătuită şi păstrată de Biserică: Biblia – Scriptura!

| zurick a răspuns:

N-am fost din pacate...Cand o sa merg o sa te anunti impresia spirituala pe care mi-a dat-o happy

| ErrorFound a răspuns:

Erau pline de bale ca restul moastelor din Romania, sunt sigur de asta.

| HueyFreeman a răspuns:

Ati fost vreodata la moastele sfintei Parascheva de la Iasi?- Nu
Ce impresie va lasat?- Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,am fost.M-am panicat și am început să tremur "de frică". Știi ce am făcut? Am ieșit din rând și am plecat.Jenial.
Vrei impresie? Uită-te la asta, minutul 27:15.http://www.youtube.com/watch?v=s2IYDv3KijM
Și o melodie bonus, sper să nu te superi.http://www.youtube.com/watch?v=m6WJynq_jGk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezgust

| мαяdυк a răspuns:

Nu, si nici nu am de gand sa merg vreodata

| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Da, am fost eu cand eram mica prin clasa a5a cam asa, am fost cu clasa insa nu am fost atunci cand era ziua Sfintei mai exact, am fost intr-o zi normala si pot sa-ti zic ca nu am crezut ca o sa am un sentiment asa de frumos cand am pupat locul ala unde era pusa parca mi-a intrat la suflet. Eu una chiar cred in puterea ei de Sfant, de exemplu aseara nu puteam sa dorm si era deja foarte tarziu, imi treceau prin cap tot felul de ganduri si idei legate de spiritualitate bla bla si m-am dat jos din pat am baut putina apa si mi-am pus la gat o cruciulita de la Sf. Parascheva si iti zic foarte sincer ca am adormit si parca toate gandurille s-au potolit, te sfatuiesc sa te duci!

| Aborted a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

Pai dupa ce ai pupat locul ala ar fi trebuie sa te duci si la doctor sa vezi daca nu cumva ai luat vreun virus.
Dar din moment ce ai dat acest raspuns acum cred ca esti sanatoasa fizic.
E timpul sa te duci la psiholog pana nu e prea tarziuwinking

| Aborted a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

Au scumpit painea.