NOname
| NOname a întrebat:

Am o dilema de ceva timp. Nu e o problema de viata si moarte, dar totusi... poate veti reusi sa ma lamuriti. Deci (totul este scris cu o usoara doza de ironie (in caz daca pentru unii va fi prea usoara)):
- Daca cineva se naste prematur in zodia X, asta inseamna, ca daca s-ar fi nascut cu o luna-doua mai tarziu, in zodia Y sau Z, ar fi avut un caracter cu totul diferit, i s-au fi potrivit cu totul alte caracteristici (unei alte zodii)?
- Iar daca o mama naste prin cezariana, si copilul apare pe lume nu atunci, cand ar fi trebuit sa apara in mod normal/natural, el (copilul) va avea o cu totul alta personalitate, un alt caracter? In loc de un copil, de exemplu, foarte linistit, va fi unul neastamparat si invers?
Oare data nasterii (si ora, daca mai vorbim si de ascendent) este chiar atat de importanta? Chiar ne influenteaza atat de mult?
- Nu cumva de mici incercam: sa ne regasim in caracteristicile zodiei, in care s-a intamplat sa ne nastem; sa tragem pe noi o "haina straina", chiar daca ne e prea mica sau prea mare; sa modelam caracterul nostru in functie de ceea, ce am citit despre noi in carti, in functie de cum ne-au spus altii, ca ar fi trebuit sa fim?
Un caz concret: Unui "Taur" de mic, de cate ori are toane, i se spune: "Mama, ce incapatinat esti! Un adevarat taur!". El zambeste, mandru fiind ca nu si-a tradat zodia si ca toata lumea considera incapatinarea lui, ca fiind ceva normal/firesc si chiar amuzant. In loc sa fie pedepsit, de cele mai multe ori este (aproape) laudat. Iar odata cu varsta, aceasta caracteristica, care mereu il aduce in centrul atentiei, se contureaza tot mai mult si la un moment dat incepe sa-l reprezinte cu adevarat.
Si sunt mii de cazuri de acest gen, care tin de zodii si caracteristici diferite, cum ar fi: timiditate, simt practic, pesimism, naivitate, fanatism, spirit rebel, sensibilitate, agresivitate, loialitate, aroganta, meticulozitate, posesivitate, altruism, superficialitate, tenacitate, gelozie, generozitate, spirit razbunator, creativitate, curaj, optimism exagerat, etc.
- Nu cumva o persoana din zodia X poate sa gaseasca zeci-sute de caracteristici din alte 11 (12) zodii, care i se vor potrivi ca manusa, dar toata smecheria consta in faptul, ca nu le cauta, pentru ca i s-a spus, ca el e un X si asta ar fi trebuit sa fie?
- Ce sa mai zic si de a 13-ea zodie care, daca nu a daramat, a zguduit puternic tot ce a fost cladit pana acum de astrologi? Daca aveti nevoie de mai multe detalii, intrati aici:
http://www.TPU.ro/......varsator/!

P. S. Orice raspuns este binevenit. As vrea sa aflu, care este punctul vostru de vedere referitor la acest subiect (o parere generala, atat; daca se poate, cu argumente). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Nu este asa cum spui tu.treaba cu astrologia sta in felul urmator:in momentul cand se naste o fiinta umana(atunci cand a luat contact cu lumea exterioara, deci a iesit cu totul din uterul matern) atunci toate conjuncturile astrologice care se manifesta in acel moment ii imprima bebelusului o anumita radiatie specifica care este personala si proprie.fiecare planeta isi trimite radiatia proprie asupra noastra si de asemenea radiatia fiecarei planete interactioneaza cu cea a celorlalte planete astfel ca avem un adevarat caleidoscop de radiatii in fiecare moment functie si de miscarea planetelor fata de pamant.toate aceste interactiuni au fost studiate de-a lungul a mii si sute de mii de ani si li s-au stabilit anumite influente concrete.astfel ca fiecare om in momentul nasterii are o "harta a cerului" specifica doar lui.deci chiar si cei nascuti in aceeasi zodie sunt destul de diferiti.sunt doar unele caracteristici generale care sunt specifice celor nascuti intr-o anumita zodie dar particularitati sunt multe si difera de la individ la individ.acestea sunt date de pozitia relativa a unor planete fata de alte planete(pozitia lor asa cum e perceputa de pe pamant, din locul in care e persoana care se naste). este destul de mult de povestit aici dar in cateva cuvinte asa se petrece.pentru a spune despre o persoana cum e din punct de vedere astrologic trebuie sa se studieze harta cerului din momentul nasterii sale. daca s-a mai descoperit o constelatie zodiacala asta nu are cum sa modifice ceea ce a fost pana acum ci doar sa se mai adauge diferite aspecte si eventual sa se reorganizeze din punct de vedere strict adninistrativ insa caracteristicile pe care fiecare constelatie zodiacala le imprima prin radiatia proprie fiecarei fiinte umane in momentul nasterii nu se pot modifica.indiferent cum e nascut copilul,prin cazariana,prematur, etc, el beneficiaza de radiatia acelui moment si nu de radiatia momentului cand ar fi trebuit sa se nasca.si aceasta nu depinde deloc de faptul ca tu crezi sau nu.sunt foarte multi pe aici pe site care nu prea au habar de ei si cred ca totul este in puterea lor, insa cand se vor maturiza destul de mult isi vor da seama cu stupefactie ca ceea ce credeau ca este decizia lor in anumite momente este fals.acea decizie este doar manifestarea a unui fapt prestabilit sau a unei sugestii. poate ar trebui sa studieze putin despre teoria liberului arbitru si atunci isi vor da seama ca de fapt pentru ei liberul arbitru este chiar aproape inexistent si toata viata lor este doar o succesiune de imitatii si acte preconcepute.si chiar sunt foarte previzibili.de sub influenta astrelor nu avem cum sa iesim decat daca reusim sa ne angrenam liberul arbitru.dar deja cred ca te-am zapacit cu totul si pentru ca este foarte mult de vorbit pe acest subiect cred ca mai bine ma opresc. daca vei mai avea anumite intrebari mai punctuale si nu cu caracter general o sa-ti mai raspund cu drag daca vei considera ca te-a ajutat in vreun fel raspunsul meu.

120 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@NOname - n-am nimic cu tine. Don't worry.

| mihaibrasov a răspuns:

@Dannyjj - m-am revansat.

| mihaibrasov a răspuns:

@Dannyjj - o sa ma abat putin de la subiect, dar vreau sa iti zic tie aici si poate or citi si cei avizati de o chestie. La partea cu moderare de intrebari/raspunsuri, ai la fiecare intrebare doua bife ("aproba" si "respinge"). Problema este ca sunt foarte multe intrebari si pentru fiecare trebuie sa dai click, sa astepti sa isi faca refresh pagina si sa citesti urmatoarea intrebare, eventual un scroll down idiot. De asta, cel putin pe mine, ma plictiseste enorm sa fac o moderare eficienta, daca as putea pune bifele si dupa 30 de intrebari sa dau click pe un buton "modereaza" treaba ar merge mai repede. E gandit prost, de asta si scapa intrebari absolut aberante (vorbesc acum in general, de exemple asemanatoare cu ale tale), pentru ca nu stiu cine are rabdarea sa stea dupa refresh pe TPU, care, merge si nu prea merge...
Dar ni s-a promis pe mail curatenia de primavara, sa vedem ce o iesi. Eu le-am scris in sondajul de opinie ofurile mele, sper sa mareasca si caseta asta stupida unde scriu raspunsul sa vad mai mult de 3 randuri...

De asemenea, moderarea e total inutila din moment ce se specifica : "Intrebarile necesita aprobarea a 3 moderatori pentru a fi vizibile tuturor pe site. Momentan, ele apar pe site numai utilizatorilor logati si, pentru a aparea tuturor, este nevoie ca acestea sa fie vizualizate de 20 de utilizatori logati sau sa fie aprobate in aceasta pagina de 3 moderatori. Daca respingi aici o intrebare, ea nu va mai aparea pe site." Deci daca 20 de utilizatori logati vad intrebarea, ea e aprobata automat. Absurd, nu? Atunci sa nu ne mai mire multitudinea de intrebari de tip "cine imi zice la ce om de pe planeta Terra ma gandesc eu, ia funda".

| Flav a răspuns:

Daca-mi spune cineva ca nu mai sunt zodia leu, cred imi desfiinteaza imperiul.
Nu ma intreba de ce, nu cred in zodii.

| NoChanceForUs a răspuns:

Majoritatea spuneti ca zodiacul e de amuzament.Eu cred ca e doar lipsa de ocupatie,metoda de a stoarce bani de la suflete naive.Din zodiac se scot bani grei prin vanzarea de tot felul de porcarioare inutile(de la carti la cine stie ce brelocuri). Asta cred eu(desi eu vad conspiratii peste tot.laughing). Acum mai nou(m-am uitat la linkul cu intrebarea ta, NoName) aflu ca sunt pesti, ca sa vezi.Asta inseamna ca gata,o sa ma schimb? O sa-mi schimb modul de a fi si de a gandi(tinand cont ca asa mi-am format caracterul de cand m-am nascut pana acum) doar pentru ca cineva a zis ca suntem influentati de zodii? Modul de a fi se schimba in functie de factorii externi,de intamplari marcante,de evenimente tulburatoare(sau si fericite,de ce doar negative?), etc, nu de nu stiu ce povesti de linux inventate de niste unii acum ceva secole.

| NoChanceForUs a răspuns:

NOname,pai copilasul ala(inclusiv eu, ca nu m-am nascut chiar la termen) e la fel de indecis ca si mine...dar dam si noi la nimereala la matrimoniale si in oracole si ce-o fi o fi!

| NoChanceForUs a răspuns:

NOname,renunt la matrimoniale, ca zodiile imi convin. Poate luna viitoare mai apare una si sar si eu din zodie in zodie pana o sa am scuzele perfecte atunci cand fac tampenii.

| NoChanceForUs a răspuns:

Se crede in zodii pentru ca e o teorie interesanta.Adica ne si place, ne mandrim cu asta.Si cum spuneam altadata, avem scuza perfecta.Dar e ca si teoria cu 42: e celebra pentru ca starneste interes,lumea e interesata(si a fost de cand am aparut ca specie) de viitor si de compatibilitati si de tot ce se leaga teoretic de zodii.Ce sa facem,vrem sa le stim noi pe toate!@NOname,pai primesti circ pentru ca lumea functioneaza pe baza de paine si circ.Tu le-ai dat painea, iar circul vine de la sine, e partea ravnita.

| Leocerba a răspuns:

Daca tinem cont ca-mi place sa merg noaptea la baie fara sa aprind lumina, da, mi se potriveste zodia in care m-am nascut si care ma defineste ca fiind aventuroasa.
Daca tinem cont(alt cont) ca sambata-n tramvai l-am calcat pe unu` pe picior vreo 5 minute si nu mi-am dat seama de ce se uita asa la mine,da, mi se potriveste zodia care ma avertizeaza ca fac gafe, sunt clumsy dar ies razand din faza asta.Nu cred ca daca m-as fi nascut c-o luna mai devreme n-as fi scapat cafeaua pe tastatura dar e comod de zis ca Venus e de vina,sau Marte,sau Luna Plina.
Totusi,astrogramele ma doboara,ele in sine par desene abstracte foarte interesante,semne, linii, potop de munca trebuie sa fie acolo.Si daca unora le place sa faca rebus cu litere,de ce sa nu accept ca altora le place sa faca un rebus cu planetele? Pana la urma, e treaba fiecaruia in ce-si gaseste motivatia, ideea e sa aiba o viata buna!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Asta da intrebare populara tongue

Nu stiu ce zodie sunt! Nascuta pe 23 septembrie,in unele horoscoape sunt balanta,in altele insa sunt trecuta la fecioara! Ma consider balanta, pentru ca sunt nehotarata,indecisa,etc
Oricum nu le citesc!
Sa nu amintesc de zodiacul cuspidelor,ca se ingroasa gluma!
Vezi, de aceea au inventat chinezii horoscopul ala al lor pe ani, ca sa nu mai existe divergente si probleme tongue

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți citi mai mult pe www.elystar.ro!
Fiecare cu destinul său, cu sau fără zodie, fie ea și a treisprezecea!
Pa, pa.

| DorelSudoru a răspuns:

Normal ca nu.Hai sa ne uitam la stele si la cateva planete si sa-ti zicem ce faci saptamana asta...

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cred ca nu conteaza ce zodii apar sau dispar. Pentru mine zodiacul este un amuzament. Daca e de bine inseamna ca precis asa se va intampla (si aici gandirea pozitiva da roade si uneori chiar se intampla), iar daca nu-i de bine, inseamna ca zodia nu mi se potriveste sau ca precis astazi sunt influentata de ascendent sau de anul nasterii (de la chinezi). Nu se poate sa crezi ca toti dintr-o zodie patesc acelasi lucruri intr-o zi... In privinta horoscopului sunt chiar categoric doar amuzata. Totusi sunt de acord ca unele trasaturi caracteristice sunt observatii umane de-a lungul vremii. Desi eu iti mai propun inca o varianta happy - ce se intampla cu toti copiii prematuri - cei care normal trebuiau sa se nasca cu 1, 2 luni mai tarziu? Ei unde se incadreaza?
Eu zic ca jocurile si imaginatia au fost punctul forte in distractie de-a lungul vremii, iar zodiacul este ceva de care sa te amuzi si sa te distrezi, mai ales cu prietenii.

| NickiMinaj a răspuns:

Ma, nu stiu. mie mi se potriveste prea bine zodia ca sa nu o iau in serios.

| Dannyjj a răspuns:

Îți mulțumesc pentru aceste 2 întrebări, mai ales despre întrebarea cu a 13-ea zodie, unde am aflat că a mai apărut o zodie și că acum nu mai sunt în zodia Gemeni, ci în zodia Taur, dar eu nu cred în faptul că aceste zodii dau un caracter pentru fiecare om care se naște și nu cred nici în prezicerile astrologice(horoscop).

Copii dobândesc acel caracter de la părinți prin sânge(așa s-au născut ei) și prin obiceiurile părinților, este vorba de modul în care manifestă parinții, copii captează acele manifestări și încearcă să fie și ei așa, copii nu știu încă alte moduri de exprimare decât cele al părinților(este logic, nu au de unde să știe încă).
Deci am observat la niște vecini, de fapt la copilul lor, că acum 2-3 ani copilul lor vorbea urât, spunea numai înjurături(copilul avea 2 ani), acele înjurături nu avea de unde să le știe decât din famile, pentru că pătinții se mai certau, acum că a mai crescut al mic, am observat că el seamană foarte mult cu tatăl(la caracter mă refer).

Eu nu cred că alinierea planetelor "crează" caracterul unei persoane, ci caracterul se învață în familie.
Cât despre prezicerile astrologice, nu cred în aceste lucruri deloc, nu ai cum să aflii viitorul cuiva doar privind spre cer și mai era un lucru de genul "trimite SMS la... dacă vrei să afli care este îngerul tău păzitor", de unde știu ei care este îngerul păzitor al unei persoane? Nu dau importanță horoscopului(acelor preziceri, minciuni, inșelăciuni, etc) dar dau importanță zodiei (ce înseamnă doar cercul de constelații), este bine de știut zodia în care te aflii.

Acuma că s-ar putea să nu mai fiu în zodia Gemeni(unde toate caracterele mi s-au potrivit), am citit despre caracterul zodiei Taur și aici la fel mi se potrivesc aceste caractere, eu cred că aceste caractere sunt specificate astfel încât să se potrivească oricărei persoane din orice zodie și ei păcălesc lumea cu aceste subiecte manipulante, pentru că cel care își caută caracterul specific zodiei dă atenție mai mare propriei zodii, DAR nu data nașterii contează, ci familia, ceea ce am și specificat înainte.

| Dannyjj a răspuns:

@NOname acel copil completează data în care s-a născut(în cazul de față, zodia), chiar dacă s-a născut prematur, contează data în care s-a născut cu adevărat, data "apariției" contează.

@Nicotine, expert nu trebuie să fi ca să pui întrebări, expert trebuie să fii ca să ajuti, să dai raspunsuri corecte și ajutătoare, etc. Până acum nu am vazut pe nimeni să fie declarat ca expert TPU pentru ÎNTREBARILE POSTATE. Am vazut întrebări "mult" mai neinteresante postate de alți utilizatori.

| Dannyjj a răspuns:

@NOname, așa este să ajungi "sus", toți vor să te doboare la cea mai mică greșeală făcută(eu nu vreau să fac asta, dar vorbesc de cei care nu au altceva de facut decât sa te critice).

@mihaibrasov spune-mi unde în regulament specifică acele cuvinte ce ne-ai dat tu, pentru că cel puțin eu nu știu în acest regulament o regulă care să interzică ce a postat @NOname, am recitit acel regulament unde specifică postarea(am crezut că s-a mai modificat regulamentul) dar tot nu am găsit.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Acuma nu vreau să iau apărarea nimănui, dar eu observ că nu a încălcat nici o regulă din acel regulament.
Chiar te rog să-mi dai și mie adresa către acele reguli de moderare a întrebărilor, pentru că eu îți iau răspunsul ca pe o glumă.

| Dannyjj a răspuns:

@NOname, încă un lucru și cu asta închei, în legatură cu ce ai scris

„zodia prematurului este calculata in functie de ziua nasterii accidentale/"accidentale", nu in functie de ziua in care ar fi trebuit sa se nasca?"

Pai ziua în care ar fi trebuit să se nască, este chiar ziua în care s-a născut(așa i-a fost scris am putea spune), chiar dacă copilul s-a născut înainte de saptamana 37.
Data nașterii ne interesează(ce este trecută și in certificatul de naștere), contează că acel copil s-a născut prematur și nu „data în care trebuia să se nască"(deci zodia adevărată este cea în care s-a născut), contează ce S-A întâmplat, nu ce S-AR FI putut întâmpla.
ȘI „chestia" cu zodia... eu zic că nu este adevărată și nu merită să ne batem capul, nu constelațiile ne fac nouă viețile, ci noi ni le facem, eu nu dau foarte multă atenție la faptul că sunt în zodia Gemeni și nu cred deloc în horoscop, în nimic din ce spun prezicerile astrologice.

| Dannyjj a răspuns:

@mihaibrasov, multumesc pentru că ai postat acel regulament, dar acela este un regulament pentru moderatori, eu chiar nu am putut accesa acel regulament(fără să știu aceea adresă pentru că nu sunt moderator), observ că aceea regulă nu este trecută la întrebări frecvente, la "Ce este interzis pe TPU.ro?".

| Dannyjj a răspuns:

@mihaibrasov îți mulțumesc pentru că tu crezi că este nefolositor și stupid faptul că:
1. Ti-am mulțumit că mi-ai dat adresa către acel regulament pentru moderatori.
2. Am zis că acele reguli nu sunt afisate acolo unde intrăm majoritatea să citim regulile și anume în partea de sus a paginii, unde este și vizibil, mai exact la ÎNTREBĂRI FRECVENTE(și cred că ar trebui puse și acolo).
3. Și că eu chiar nu am putut să accesez aceea pagină ce duce către acel Regulament care apare ca opțiune doar în meniul moderatorilor, nici nu am știut de aceea pagină și de acele reguli care se află pe pagina aceea destinată moderatorilor, pentru că eu nu sunt moderator și nu am știut de aceea adresă.

Mă așteptam să îmi dai astfel de voturi la alte răspunsuri, nu la acesta.

Te-am salutat!

| Dannyjj a răspuns:

Se pare că tot mai sunt nevoit să postez aici, chiar dacă am cam terminat tot ce am avut de spus la această întrebare.
@mihaibrasov, apreciez faptul ca mi-ai votat celelalte răspunsuri ca fiind folositoare și inteligente, dar pe mine mă interesează voturile care au fost date cu adevărat(pe merit), adică votate dacă răspunsurile mele chiar au fost folositoare(nu neapărat inteligente).
Oricum, apreciez faptul că ai încercat să te revanșezi.

->Pentru restul utilizatorilor.
Cel puțin eu mă bucur că a postat aceasă întrebare, pentru că am aflat câteva lucruri, cum ar fi:
- a 13-a zodie,
-acel regulament de care nu știam
-și am mai aflat că nu mai suntem uniți,
chiar dacă numele acestui site este Toți Pentru Unu, dar de fapt ne punem să criticăm utilizatorul anului, care este printre cei mai activi utilizatori, care este printre cei inteligenți(și nu exagerez), cu bun simț, care a dat răspunsuri directe la subiect, a ajutat foarte multe persoane(se observă chiar de pe profilul ei și nu am găsit un răspuns de genul "nu știu" doar ca să lase un răpuns acolo, ea chiar a încercat să ajute și a reușit să ajute pe mulți), voi ați votat-o ca să fie utilizatorul anului(majoritatea) și cand a ajus în fruntea noastră, pe unii îi roade invidia și uită ce înseamnă TPU.

Chiar dacă a pus o întrebare în care nu este problema de viață și moarte, nu merită să fie criticată(v-a plăcut când ați primit ajutor din partea ei? Dar de ce nu vă place să îi dați o mână de ajutor și ei când are nevoie sau de ce o criticați când greșeste?).

Nu poți să răspunzi dacă nu sunt întrebări, din când în când mai apar unele întrebări mai puțin interesante, chiar și aceste întrebări mai pun în mișcare acest site, cum a spus si ea
"Daca ne-am lua dupa aceste "reguli", 95% din tot ce exista pe TPU ar fi trebuit sa dispara",
dar dacă nu apar întrebări pe site, atunci nu apar nici răspunsuri și siteul nu funcționează.

Ar trebui să ne intereseze acele întrebări/răspunsuri care pun "obstacole" în calea acestui site și anume acele spamuri, limbaje vulgare, atacuri verbale, întrebările fără sens de genul "cât fac 45-4?", "cine este în aceeași zodie cu mine primește fundă", ș.a.m.d și nu să criticăm greșeala utilizatorului anului, greșeală ce nu a jignit pe nimeni, greșeală care a apărut prin postarea unei întrebări care cât de cât are înțeles(părerea mea).

Noapte bună!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Zodiile sunt pentru mine un motiv sa citesc, sa urmaresc daca ce se prezice este adevarat si sa-mi zambesc in barba ca sunt un berbec plin de energie si de viata, independent, intreprinzator dar foarte incapatanat.

| bye a răspuns:

Dupa cum a zis cineva, zodiile sunt o rubrica pentru pitipoance in revistele glossy. Nu exista nicio dovada in favoarea lor. Ba chiar au fost demonstrate ca fiind false:

http://www.washingtontimes.com/news/2003/aug/17/20030817-105449-9384r/

Ar fi prea usor sa avem o viata determinista, ne-am da seama din timp ce ne rezerva viitorul, cati mici si cata bere se vor da la urmatoarele momeli electorale si alte chestii vitale.

Răspuns utilizator avertizat
| Enigmă a răspuns:

Intr-un fel ai dreptate,
dar refuz sa cred in zodii.
Adica eu sunt peste, si mi se potriveau perfect caracteristicile lui [visatoare, complet aeriana cateodata, etc.] si poate doar pentru ca, asa cum zici si tu, asa am fost invatata.
Eu citesc foarte rar horoscopul si atunci cand il citesc o fac de curiozitate.
Revenind la intrebarea ta, fiecare om are propriul lui caracter.
Adica toate fecioarele sa fie la fel, sau toti scorpionii, etc?
Ar fi extrem de ciudat.

Oricum, un copil chiar daca e nascut prematur, acela e momentul venirii lui pe lume, si acela trebuie luat in consderare, chiar daca i se schimba ascendentul, sau zodia, si asta nu inseamna ca va fi alt om, decat daca crezi in zodii.
Complicata treaba, nu?

| Dunnamite a răspuns:

@ÉrotiqueConseils. nu crezi in zodii, da' dupa cum ai pus smile ala esti tare mandra ca esti fecioara... zodia!

| Joanne a răspuns:

Ai o multime de intrebari unde ar trebui sa fie una singura.
Oricum, nu cred ca pot sa iti raspund la toate... nu am cunostintele necesare.
In schimb, as putea sa imi exprim opinia in legatura cu acest subiect.
Nu m-am gandit niciodata la faptul ca noi incercam sa ne regasim in zodia sub care ne-am nascut, doar pentru a ne incadra in tipar. Chiar credeam ca acele caracteristici ale zodiei ma reprezinta, si nu ca eu incerc sa le detin. Insa, acum ca am citit si parerea ta, chiar cred ca fiecare persoana isi gaseste trasaturi din celelalte zodii, insa incearca(de obicei) sa le ascunda.
Chiar vreau sa vad mai multe raspunsuri, pentru a-mi clarifica totul.
O zi buna!

| lauru a răspuns:

Hai sa va intreb ceva pe toti cei care da-ti raspunsuri inteligente dar nedocumentate pe aici:daca tot nu credeti in "prostiile" astea cu zodii oare de ce cand va intreaba cineva ce zodie sunteti raspundeti uneori chiar cu mandrie vadita ca sunteti zodia cutare sau cutare? doar ca sa va amuzati de acela ca el chiar a crezut prostia aceasta? atunci doar faceti un proces de rememorare sa vedeti daca ati intrebat si voi pe cineva acelasi lucru si daca da atunci cred ca va dati seama ca probabil unii au ras foarte tare de voi ca ati intrebat asa o prostie>

| whitehair a răspuns:

Prietene,iti voi raspunde cu o intrebare:tu chiar crezi ca un corp ceresc de orice natura ar fi el, aflat(e) la "n" ani lumina de Terra poate influenta viitorul caracter sau comportament al unei fiinte umane? Ia incearca sa privesti Universul vizibil in relief(sau 3D), nu in plan si ai sa vezi cum constelatiile si zodiile dispar!

| bogdan74688 a răspuns:

Eu unul sunt 99.9% încrezător în zodii. La mine cam tot ce vei putea citi despre gemeni, mi se va potrivi, iar asta nu din cauză că încerc sa devin oglinda a ceea ce se scrie despre GEMENI, ci pentru că pur si simplu chiar mă caracterizează.
Spre exemplu, se spune că gemenii, fiind semn de aer, nu sunt stabili în nimic. Foarte adevărat. Îmi schimb starea de spirit foarte repede, trec de la tristețe la fericire extrem de ușor, sau îmi schimb ideile de la o zi la alta, sau chiar un moment la altul. La fel si cu inteligența ( cunoștințe multiple dar superficiale ), (in)fidelitatea, lipsa emoțiilor, încapațânat ș.a. Eu zic ca e pe bune. Conteaza și mediul în care ai crescut, nu spun că nu, dar zodia are cel mai mult de spus in privința unei persoane.