| RoseOfTheFire a întrebat:

Am o intrebare credeti ca a existat cu adevarat vampiri si daca da unde au existat si in Romania?

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Generatia blood +...
(si eu fac parte din ea...)

| Paulla a răspuns:

În filme, cărţi şi imaginaţia oamenlior.

| Fineness a răspuns:

Faza cu vampirii o cred cam 10% ca au existat! De exemplu, Dracula a trait cam in jurul anului 1700 in Romania, dar asta e doar o poveste si nu se stie sigur.La fel este si cu Vlad Dracul(anul nasterii 1430),care a trait in Transilvania si tragea oamenii in teapa ca sa-i pedepseasca.
Oricum, eu tot timpul am fost curioasa in legatura cu povestiile despre vampiri si mi-ar fi placut sa fiu una dea lor.
Am citit de asemenea toate cartile Twilight,carti despre vampiri, acum citesc ''Academia Vampirilor'' si voi vrea sa citesc si ''Jurnalele Vampirilor''.
Pe langa vampiri, imi plac si alte creeaturi mitologice.Chiar am citit despre ei si este foarte interesant ce scrie acolo,iar unii oameni sustin ca i-au vazut in realitate.
Oricum, ideea e ca eu cumva, chiar cred in aceste fiinte fantastice!
Ps:Vampirii sunt legati intr-un fel de Romania.

| DydyAlynutza a răspuns:

Daca ai aflat raspunsul poti sa imi spui si mie printr-un mesaj privat? sunt foarte curioasa... si eu sunt foarte pasionata de vampiri si alte fiinte mitologice. astept raspunsul!

| hummer24 a răspuns:

Nu, deci vampiri nu exista, dar exista canibali chiar acum in sec 21 nu stiu daca in Romania, dar ei sunt si in unele tari civilizate

| Nymphetamine a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.

| rhadan a răspuns:

Stii unde e Castelul Bran in Brasov e iti recomand sa il vezi acolo a stat Vlad Dracul e superb acum nu prea cred ca au existat dar stii ca dracu exista eu cred si in fantome

| RoseOfTheFire explică:

@LaurNT da ce vi cu gura mare aici am intrebat si eu cine stie imi spune cine nu nu si totusi am aflat raspunsul asa ca nu trebuie sa te mai ambalezi tu degeaba am pus doar o intrebare de acest gen nu am zis prostii cum zic altii deci sa nu exageram

| amyana a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Daca ai aflat raspunsu spune-mi si mie si eu iubesc la mebunie vampiri tare as vrea sa fiusi eu unul deci plizz spune-mi si mie raspunsul

| TheYoyogabi a răspuns:

Eu unul nu cred

| Diablo666 a răspuns:

Depinde...eu unu nu cred.
Romanul "Dracula" de Bram Stoker e inspirata de leganda lui Vlad Tepes,poreclit "Draculea"(=fiul lui dracul,adica dragon) deoarece tatal sau a fost membru in Ordinul Dragonului.
In ciuda legendei,Vlad (cum ma cheama si pe mine,de altfel) a fost un om admirabil. povestile despre el au fost inventate de negustorii sasi,carora el le'a taiat drepturile de a'si vinde marfa in Tara Romaneasca.
@MagicGirl Dracula i se spunea tatalui lui VT,deoarece, facand parte din Ordinul Dragonului avea la gat un medalion in forma de dragon (Dracul=Dragon, Draculea=Fiul Dragonului)

| nebuniciutau a răspuns:

Eu cred pentru ca o colega de-a mea chiar l-a vazut si a dat si la stiri imi plac lucrurile astea mult si cred in ele pentru ca spirite si case bantuite am vazut in cartier la mine chiar este o casa bantuita
http://stiri.rol.ro/ultimul-vampir-se-ascunde-in-romania-608792.html

| LaurNT a răspuns:

Ce intrebari stupide pe un site de *****.
Voi va dati seama ce spuneti?
Astia care sunt pe TPU au varste intre 10-11 ani, si intrebati de vampiri, de unde pnm sa stie ei?
Alta zicea ca s-a *** in brate la unu, si ce se lauda la noi?
Doamne ce copii...