| GulDan a întrebat:

Am o intrebare tampita... Unde/La cine sa ma duc, sa aflu daca sunt urat sau frumos?

Intreb asta ca nu am deloc noroc in dragoste ..si nu am nici o prietena si nici n-am avut vreodata.

Si vreau sa stiu care e cauza daca am vreo problema grava!

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astea sunt tampeni cum ca fizicul nu conteaza, da conteaza fizicul dar sa gasesti una ca tine vei gasi nu dispera, fumusetea nu e subiectiva, cand sa analizat fotografile unor fotografi s-a putut afla nivelul de atractie, bebelusi raspund cu un zambet persoanelor frumoase, dar vei gasi nu fi asa disperat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu asta e cauza.
Nu trebuie sa fii frumos sau urat pentru a avea ce iti doresti. Trebuie sa ai... stil laughing

Si nu e bai cu dragostea. Ai rabdare. Lucrurile frumoase vin cand te astepti mai putin.

| J0B0MAT a răspuns:

La o oglindă. Dacă e şi din aia fermecată, cu atât mai bine.
Frumuseţea crezi că este totul? Dacă eşti mai urât atunci crezi că nu îţi vei face vreo prietenă niciodată? Şi chiar dacă ar fi aşa, crezi că nimic altceva nu te va putea face fericit?
Da, ai o problemă: lipsa încrederii în propria persoană.

| Dismally a răspuns:

Nu ai la cine sa mergi, nu exista un etalon de frumusete happy Oricum nu de asta nu ai avunt tu nororc, nu prea conteaza cum arati, alte lucruri sunt importante.

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Ce lucruri mai conteaza daca fizicul nu?

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Caracterul tau conteaza, felul in care te porti, felul in care vorbesti; fizicul este foarte important pentru cei de 14 - 18 ani, de asta si tin asa de mult acele relatii...

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Dupa 18 ani oamenii numai pun pret pe carcater ei devenind un fel de detectori de suflete, cum poti tu stii un carcater dupa cateva zile cu cineva_

| GulDan explică (pentru RAY):

Stau si ma gandesc ca alte lucruri cum ar fi sa fi inteligent sau bun nici ele nu sunt asa importante vad ca am si aceste calitati si degeaba....singuru lucru care nu am sunt banii! Vedem dupa cum decurge laughing dar mai intai sa scap de bacu asta

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Inteligenta nu atrage sexul opus, tocilari din licee, facultati nu sunt vedete ma intelegi? suntem finte vizuale nu detectam suflete, informatia ajunge la creier acolo acolo in regiunea amintirilor si creierul decide inconstient, ceea ce isi place e la nivel inconstient nu constient tu doar percepi atata tot, persoanele urate spun ca conteaza sufletul pentru a isi ascunde de fapt lipsa de frumuste, multa bafta la bac

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Femeile sunt atrase de un barbat inalt toate studile au dovedit asta si banuiesc ca si tu ai o frica fata de unu de 1, 90, musculos sa fie sa le protejeze sa aiba carcater de barbat, ca unora le plac banii ala e interes nu e atractie, o haina urata nu isi va placea in veci

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Da-mi o poza cu tine sasi dau o nota, dar una normala si fara photoshop

| GulDan explică (pentru RAY):

In privat daca vrei ca... poate e cineva pe aica care ma cunoastelaughing si nu as vrea sa vada cum am ajuns laughing

| Staind a răspuns:

Astea-s chestii subiective.
Daca cineva iti spune ca esti urat sau frumos...nu poti fi sigur ca e obiectiv.
Legat de dragoste...fa altceva.
Distreaza-te bla bla bla, nu e nevoie sa o cauti ca sa o gasesti. Apare ea, la un moment dat.

| 6684464 a răspuns:

Pune-te la profil si-ti spunem noi.

| GulDan explică (pentru 6684464):

O sa-ti dau daca e in privatlaughing ca na imi e urat asa

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Ok

| FaraNume77 a răspuns:

Ni doar aspectul conteaza :-)))

| FaraNume77 a răspuns:

Nu doar aspectul conteaza * happy

| titicristina21 a răspuns:

Trebuie sa mergi la tine insasi sa te regasesti sa ai mai multa incredere in tine.eu am prieteni doar falsi nici 1 adevarat asa ca iubirea vine de la sine daca simti ceva pentru cineva incearca sa afli daca si acea persoane te iubeste daca nu ai rabdare iubire iti mai joaca si feste!

| antrenorfericirero a răspuns:

O intrebare foarte bună, felicitări că te-ai gândit la ea.
Această evaluarea a frumosului și urâtului este foarte subiectivă și ține de filtrele prin care fiecare persoană percepe realitatea.

Frumusețea fiind realtivă și depindinzând de subiectul care face observația, nu putem spune cu exactitate despre o persoană sau lucru dacă este urât sau frumos decât in comparație cu altceva.

Totusi dpdv psihologic cel/cea care vede frumusete in celalalt o face pentru că in el/ea există frumusete; frumosul face parte din filtru lui.
Faptul că nu ai o prietenă nu ține neapărat de aspectul exterior, pentru că în lumea asta atât de mare se va găsi cineva cu gene și trăsături asemănătoare care să vadă frumusețea a ceea ce esti cu adevărat, dincolo de măștile pe care le porți doar pentru a arăta așă cum crezi că le-ar plăcea celorlalți să te vadă.

Totodată știința ne spune că ceea ce il atrage pe viitorul nostru partener de viață ține de chimie, mai exact de miros, cel mai vechi simț în evoluția speciei umane.

| tinysatan a răspuns:

Fiecare om percepe frumosul și urâtul în modul său. Ai încredere în tine și iubește-te. Altfel cum ai vrea ca altcineva să te iubească?

| RAY a răspuns (pentru tinysatan):

Cei frumos percem cu toti la fel, de asta exista persoane populare, uratul asta nu o sa fie un frumos, un fotomodel masculin http://img.inin.ro/? u=http%3A%2F%2Fobservator.tv%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2014%2F7%2F25%2F131182%2F1406290980a7a7bf70.jpg&w=630&h=809&c=1