| bybysss a întrebat:

Am o mica(maree) problema in dragoste. Sunt intr-o relatie de 8, aroape 9 luni. In acest timp ne-am certat, ne-am despartit, dar mereu ne-am impacat. 3 luni relatia a fost la distanta,deoarece el a fost plecat, insa tot am reusit sa ramanem impreuna. Ne intelegem foarte bine, dar de cateva zile nu mai este la fel. Astazi mi-a spus ca are nevoie de o perioada in care sa fie singur din cauza problemelor sale in familie,insa sa nu imi fac griji pentru ca este ceva temporar, pentru ca ma iubeste cu adevarat si nu vrea sa ma piarda. Am acceptat, deoarece il cunosc foarte bine si am mare incredere in el.
Insa problema cea mai mare este alta! Dupa aproximativ 2 ore de la discutia noastra am iesit in oras cu o prietena, dar neam mai intalnit cu cineva care mi-a spus, spre surprinderea mea, ca prietenul meu este pe strada cu o fata, lucru care ma socat! Asa k l-am intrebat daca problema lui este legata si de o fata, si i-am urat plimbare placute...insa el mi-a raspuns ca intotdeauna aparentele inseala, si ca daca vroiam sa aflu ceva trebuia sa il intreb pe el.
Acum nu stiu ce sa fac..sa astept sa treaca perioada asta in care vrea sa fie singur,sau nu? Daca nu ar fi fost "faza" cu aceasta fata as fi asteptat,dar asa am multe semne de intrebare la care nu pot sa gasesc un raspuns...
Si as vrea,daca se poate, ma sa ajutati cu un sfat,ceva,o parere despre ce ati face daca ati fi in locul meu? Iati mai trimite cate un mesaj, un semn de viata sau ati astepta de le el?
Stiu ca am scris o intreaga "poveste", dar nu aveam cum sa rezum mai mult..va multumesc anticipat pentru raspunsuri!:*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E posibil ca el sa aiba dreptate sau nu. Oricum trebuie sa fii pregatita pentru ambele variante. Eu nu cred in aceste perioade in care doreste sa fie singur. Parca atunci cand ai probleme iti doresti mai mult ca persoana draga sa-ti fie alaturi.

| bybysss explică (pentru neutrino):

Eu sunt de aceeasi parere cu tine, dar am mai avut in trecut o perioada de genu dar s-a rezolvat foarte repede, pentru ca e genu de persoana care nu isi "imparte" problemele cu nimeni, insa acum imi fac mai multe probleme din cauza acelei fete...

| Demonull a răspuns:

„tic-tac tic-tac Dragostea s-a spulberat"
Intr-o relatie bine construita nu exista „am probleme nu mai putem vorbi" ci „am probleme vreau sa imi fii alaturi chiar daca trec printr-o perioada proasta„
Sper ca ai inteles din putinile fraze insirate de mine, sigur puteam sa vorbesc 30 minute despre asta, dar tot la concluzia de sus se ajungea.Bafta.

| MrAlex a răspuns:

Cum a zis si neutrino ar parea ca este o vrajeala faza cu singur, eu sunt baiat si cred ca inteleg ce ar vrea el sa faca.Sa se combine cu fata aia si daca nu ii reuseste sa se intoarca la tine...si cum zice el de problema in familie, mda..sustinel sa vada ca tu tii la el si ii este aproape la bine si la rau dar daca tot continua cu "vreau sa stau o perioada singur" iti garantez ca iti va cere sa va despartiti..succes