| SPINOZA a întrebat:

Am o problema foarte mare. Va rog frumos sa ma ajutati.
Ce sa fac daca imi place de doua fete in acelasi timp? Eu le plac pe amandoua nu am cum sa renunt la una dintre ele.

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In final o iei in mana, cine fuge dupa doi iepuri nu prinde niciunu'.

| EmaS a răspuns:

Tu trebuie sa alegi.Nu trebuie sa faci compromisuri. Pune pe o foaie toate lucrurile pozitive si cele negative ale lor si vezi care ar fi mai potrivita pentru tine.Trebuie sa vezi care are un caracter mai placut, o educatie mai buna, o inima mai curata.Altfel,risti sa afle una de cealalta, si sa ramai singur.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ne mai şi întrebi? Threesome!

| Flav a răspuns:

Tu vrei sa sugi de la 4 ţâţe mah?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te fixezi la una, nu cumva sa ajungi ca in zicatoarea cu cel care fuge dupa doi iepuri. Numai bine!

| Angel0 a răspuns:

Trebuie sa le dai 3 probe practice, iar la sfarsit ai sa alegi oricum pe cea cu sanii mai mari.

| DorelSudoru a răspuns:

Simplu incearca cu amandoua deodata...

| Swifthammer a răspuns:

Dumnezeu uraste adulterul . Hotaraste-te , alege una si gata , desi eu nu prea pun pret pe lucrurile lumesti ... Sfatul meu este sa vorbesti cu fiecare din ele si sa te convingi in ce ai vrea sa investesti , alege cu bagare de seama . Eu nu pun pret insa pe lucruri din astea . dragostea adevarata nu exista , decat dragostea lui Dumnezeu , defapt Dumnezeu este dragoste . Ceea ce experimentezi tu este o atractie fizica lumeasca . Iubesti doar imaginea ce iti este afisata . Sper sa alegi corect .

| Swifthammer a răspuns:

Dumnezeu uraste adulterul. Hotaraste-te, alege una si gata, desi eu nu prea pun pret pe lucrurile lumesti... Sfatul meu este sa vorbesti cu fiecare din ele si sa te convingi in ce ai vrea sa investesti, alege cu bagare de seama. Eu nu pun pret insa pe lucruri din astea. dragostea adevarata nu exista, decat dragostea lui Dumnezeu, de fapt Dumnezeu este dragoste. Ceea ce experimentezi tu este o atractie fizica lumeasca. Iubesti doar imaginea ce iti este afisata. Sper sa alegi corect.

| Cocodrilo a răspuns:

Pentru ca ai postat la,,Stiinta si filosofie": iti trebuie stiinta sa o alegi pe una din ele si filosofie sa renunti la cealalta.
Lasand gluma la o parte. Mai pune ceva in ecuatia ta, poate te ajuta sa gasesti o solutie. Spui numai,, imi plac". Gandeste-te si la ce ar fi bine pentru ele. Lipsa ta de decizie le poate face sa sufere (fara rost) tocmai pe cele care,, iti plac". Ele sunt constiente de problema ta? Faceti un triungi suedez?

Răspuns utilizator avertizat
| Ionela256 a răspuns:

Gandeste-te bine,incearca sa te gandesti ce ti-a facut una si ce nu alta,incearca sa te dai intai la una,sa vezi cum reactioneaza, apoi la alta, si vei vedea.Gandeste-te bine, si sa te gandesti 2-3 zile, sa fi sigur, apoi combina-te cu cea aleasa.Bafta! Fundita
?:*:*:*

| BlueR a răspuns:

E grea decizia, dar e mai bine sa decizi acum decat sa ramai fara niciuna. Succes!

| dream_8891 a răspuns:

Ar fi trei solutii:
1.te treci in legea musulmana si le iei de nevasta
2.Incerci cu amandoua in acelasi timp(fara ca ele sa afle)
3.Te decizi cu care dintre ele vrei sa fii.

| Phantasmagoria a răspuns:

Pai.incearca sa le cunosti mai bine, intr'un final vei gasi ceva special la una din ele si te va atrage mai mult.

| vox a răspuns:

Iubiri imposibile. Daca ele stiu acest lucru trebuie sa demonstrezi ca esti barbat,pentru a nu face o alegere ce poate afecta pe una dintre ele,renunta la amandoua,chiar daca in noptile tale ferbinti amandoua alearga toples prin mintea ta,renunta,daca nu pe viitor iti vei pune mereu intrebari de genul:oare daca ramaneam cu x nu as fi fost mai fericit?,sau poti deveni un veritabil misogin reprosand-u-i alesei ceva de genul:am renuntat la y pentru tine iar tu nu ma meriti, bla, bla.Asculta sfatul meu si renunta la amandoua pentru ca pe cea parasita o vei transforma intr-o veritabila misandra pentru ca va ramane cu impresia ca toti barbatii intra cu picioarele pline de noroi in viata lor si lasa urme de nesters,o vei distruge pe termen lung,gandeste cu mintea Spinoza, nu cu, stii tu ce.