| tafli a întrebat:

Am postat intrebarea la arta si cultura, dar am primit raspunsuri prea putine, sper sa am mai multa sansa aici.
Care e cel mai mare intelectual roman in viata?- criteriul trebuie sa fie strict intelectual, fara conotatii politice! Multumesc!

1 răspuns:
| LaTataie a răspuns:

Pentru tine poate fi tatal sau bunicul tau, pentru ceilalti e valabil acelasi lucru ca si pentru tine... pentru toti laolalta nu vei avea un raspuns unanim niciodata... iti recomand varianta de la inceput.