| anonim_4396 a întrebat:

Apropo de selectia sexuala a femeilor. Ce parere aveti despre selectia,, monetara". Adica o femeie sa nu fie atrasa de inaltime, forta, intelect sau calitati morale, ci de bani!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand vorbim de ce anume inseamna atractie fizica, vorbim de lucruri involuntare care nu pot fi determinate de bani, adica tu nu o sa simti atractie fata de o femeie de 90 de ani bogata e asa nici o fata, e doar interes material

| RAY a răspuns:

Femeile sunt atrase de barbati care le pot oferi ceva, siguranta, bani... Cum noi oamenii constientizam materialismul si nu traim din instincte atunci selectia monetara cum ii zici tu vine "natural"

si asta e un adevar

suntserios
| suntserios a răspuns:

Femeile sunt atrase de barbati care le pot oferi ceva, siguranta, bani... Cum noi oamenii constientizam materialismul si nu traim din instincte atunci selectia monetara cum ii zici tu vine "natural"

| RainmakerX a răspuns:

Nu sunt in pozitia de a spune ca imi convine, cel putin nu inca, dar in acelasi timp le inteleg.

Asa cum noi cautam diverse lucruri, ele cauta siguranta. Cand ai bani ai mancare mai buna, o locuinta frumoasa, acces la foarte multe lucruri care pot sa-ti influenteze viata si sa aduca multe amintiri frumoase, placeri etc.

Nu prea conteaza ce calitati ai daca nu ai resursele necesare asigurarii anumitor lucruri. Un copil implica multe cheltuieli (daca vrei sa-l cresti bine), dar si timp, spatiu in casa...

Eu am fost singur la parinti si nu mi-a lipsit nimic dar am vazut multe cazuri in care oamenii fac multi copii si nu reusesc sa asigure toate cele necesare tuturor.

Fetele gandesc si chiar daca unora care compenseaza prin altele nu le convine (aham chiar mie), trebuie sa recunoastem ca poti duce o viata mult mai buna alaturi de alte persoane, chiar daca respectivii au bani din cine stie ce mosteniri si poate ca nu-i merita daca ne raportam la moralitate.

| RAY a răspuns (pentru RainmakerX):

Niciodata nu ai simtit vreo lipsa paterna?

| xerxes1 a răspuns:

Femeile se gandesc la mai multe.Au nevoie de un camin si de siguranta materiala.
Barbatii sunt mai aerieni.Au impresia ca se poate trai doar cu sex si bere.

| Peridava a răspuns (pentru xerxes1):

Perfect expimat!