| Joanita a întrebat:

De ce toata lumea crede ca e gresit ca o fată sa fie atrasa mai mult de un baiat bogat, decat unul sarac? Eu consider ca noi femeile, in general, nu ne uitam neaparat la portofelul acelui barbat, mie un barbat cu bani mi se pare mai puternic, mai ambitios, cu mai multe calitati, dar bine, aici nu ma refer la acel gen de barbat cu bani multi, si creier 0. Voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e nimic greșit, fiecare îți trăiește inutilitatea existentei cum dorește și pune preț pe ce dorește

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic gresit sa fii atrasa de un baiat bogat.
E gresiit sa fii atrasa de bogatia baiatului si nu de baiat in sine.

| Drimmero a răspuns:

E gresit sa pui banii pe primul loc sau sa te atraga strict banii cand alte calitati ar trebui sa primeze cum ar fi atractia fizica, caracterul lui, inteligenta bla bla.
La barbati e mult mai diferit, noua ni se cam rupe daca tipa respectiva e doar o angajata la Lidl sau vreo directoare a unei companii, important e sa ne atraga fizic si din alte puncte de vedere, nu stam noi pe banii lor. Fireste ca exista si cazuri izolate de barbati paraziti care baga banii femeii la aparate sau pe alte vicii dar astea sunt cazuri izolate.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca preconceptia este gresita si nu iei persoana ca atare.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu sincer nu cred că există persoană care să caute pe cineva strict sărac, atât fete cât și băieți. Gen, nu domne dacă nu e sărac/ă nu putem fi împreună.

| Joanita explică (pentru J0B0MAT):

Ma refeream strict la faptul ca atractia e mai mare, oricum complex subiectul.

| raMLesS a răspuns:

Pai e atractia mai mare pentru ca cum ai spus si tu, e mai puternic (si da, cand ai bani ai si o anumita putere), are mai multe calitati (daca i-a facut singur clar stie ceva ce un om de rand nu stie), si per total isi permite o viata mai buna, fara lipsuri, adica o viata mai buna in general.
Dar n-ar trebui sa pui aspect strict pe asta, iar daca doar asta te intereseaza atunci... intelegi tu laughing
Astia care spun ca banii nu sunt importanti e ca si cum ar spune ca nici aspectul fizic nu e important, se mint singuri.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Cei care zic ca aspectul fizic nu conteaza sunt cei mai ipocriti oameni, ori sunt prea mici sa realizeze asta ori arata ca dracu si prin asta se simt si ei bine ca ar mai avea o sansa. Aspectul fizic e motorul atractiei la ambele sexe, abia apoi urmeaza si altele. Sincer mi se pare mai supeficial sa te atraga banii partenerului decat sa zici ca ai vrea ca partenerul tau sa arate bine, sa fie frumos, atractia fizica e ceva firesc dar acum na, mai sunt si lichele d-astea ahtiate dupa banii altuia, daca si ele ar fi bogate nu ar fi nicio problema, dar cand le vezi pe unele ca sunt sarace, urate, nu le prea duce capul si duc o viata mediocra dar ele viseaza printi bogati si sa aiba o lista intreaga de bifat iti vine sa razi.

| Joanita explică (pentru raMLesS):

Exact, uite un caz de exemplu, o femeie trebuia sa isi faca operatie la inima si nu avea bani, medici nu au operat o, si a murit, banii conteaza. laughing

| Joanita explică (pentru Drimmero):

Eu una nu am dus niciodata lipsuri, nu sunt saraca, si totusi un barbat bogat mi se pare mai atractiv, si nu fiindca am nevoie de banii lui. laughing dar isi arata calitatile prin ce a reusit.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Toate viseaza la printi dar unele nu fac diferenta dintre vis si realitate, si ma enerveaza uratele care se cred frumoase ca par arogante, chiar daca ele nu incearca sa fie arogante laughing Sunt anumite chestii pe care tu ca individ poti sa le faci si pe care nu in functie de aspect, sunt chestii pe care poti sa le zici si pe care nu, nu cred ca ar avea nimeni o problema cu Jhonny Sins de exemplu ca vorbeste despre hau, in schimb cred ca toti ar considera dubios si ciudat cand un ochelarist de 1.60 si 50 de kile face exact acelasi lucru laughing De-asta eu am sustinut mereu ca prin sport si dedicatie ajungi sa schimbi aceste lucruri, cand ajungi sa ai peste 40 in brat, sa pui niste carne pe tine si sa ajungi sa ai si tu o forma, nu o sa mai aiba nimeni treaba ca ai facut nu stiu ce, sau ca ai zis nu stiu ce, ba chiar o sa ajungi sa fii vazut ca un exemplu, cu toate ca faci/zici ceva stupid sau banal laughing Si e valabil si pentru femei cat si pentru barbati, esti perceput altfel cand arati bine, te simti altfel, iar cand vad d-astia ca se bat cu pumnul in piept ca aspectul nu conteaza deloc si ca sufletul conteaza... Mai era un tantalau d-asta pe aici in urma cu ceva timp, il chema Plato, cica daca mergi in club esti degenerat, daca te intalnesti cu femei esti nu stiu cum... Si spunea asta doar pentru ca el nu era suficient de atractiv incat sa atraga femei, eu zic ca degenerat esti daca sustii ce zice ala, si in loc sa dai la hau, dai la manivela, ala e un degenerat si un loser.
Ca exista destin, si ca ai pe cineva predestinat... Stai tu mult si bine si asteapta sa vina, ca daca nu faci nimic o sa treaca si restul anilor la fel cum au trecut pana acum, la fel cum a trecut si ziua de ieri, si ziua de azi laughing povestea ti-o scrii singur.