| Parintele a întrebat:

Ar face fata pamantenii unei invazii extraterestre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eveline, raspunsul tau e tendentios si nu lasa nicio urma de toleranta. N-am inteles, ateul e vreo sub-specie sau cum?

39 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Am tuica si un vin bun, ii invit si praf ii fac.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Băi de ce mama naibii april încă mai este expert TPU? Şi de ce mama naibii unii văd dumnezei în tot şi-n toate?!
Revenind la întrebare, iniţial nu prea ar face faţă însă, dacă cumva devine "groasă rău", într-un final s-ar reorganiza şi dacă diferenţa tehnologică nu ar fi aşa de mare (dacă pot călătorii mii de ani lumină nu înseamnă neapărat că au şi tehnici superioare de luptă) eu zic că într-un final ar face faţă.
Problema se pune însă de costuri. Eu zic că 30% din populaţia planetei ar pieri şi alţi 20% vor rămâne cu sechele de tot felul.
Dar... ce nu ne-ar omorî, sigur ne-ar face mai puternici.

| Vizitiul a răspuns:

Io-s martian prietene, cand au venit, cand am decolat!

April
| April a răspuns:

Daca Universul are aceleasi legi, toata istoria Pamantului demonstreaza acelasi lucru:toti invadatorii au sfarsit prin a fi asimilati, chiar atunci cand au fost invingatori. S-ar reedita o imagine biblica, uimitoare si inexplicabila pentru mine:aceea a fiilor lui Dumnezeu care s-au unit cu fiicele oamenilor.Cred ca ar aparea o noua rasa! Iar daca scriitorii de SF au dreptate, ne-am cam inverzi cu totii!(Pe de alta parte, esti sigur ca nu ne-au invadat deja? Pe strazile orasului meu au aparut de ceva vreme, de cand s-a inceput o constructie -mamut, niste ciudati omuleti galben verzui si de o harnicie total...neromaneasca!)

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca nu putem sa facem fata incalzirii globale, efectului de sera, atentatelor, gripelor porcine si fraudei, daca ''ne mancam intre noi'' atunci sigur nu vom putea face fata extraterestrilor.

| Alphawolf a răspuns:

Cum sa faca fata? Daca distanta ce dintre planeta Pamant si planeta locuita de extraterestri, nu prezinta o problema pentru ei, putem deduce ca extraterestri presupusi, sunt foarte mult mai avansati decat noi.

Apache
| Apache a răspuns:

Mai din 7 miliarde eu zica ca macar unu o supravietui!

| Razvan a răspuns:

In sfarsit am vedea si noi la ce tot lucreaza NASA de atatia zeci de ani.Ca pana acum s-au scris sute de articole despre pregatirea organizatiei impotriva extraterestrilorchatterbox
Dar nu vin.Si daca vin nu stau.Sau in caz exceptional ca decid sa raman ne-am imprieteni si am trai ca fratii.Fix ca in "District 9"hee hee

| Duhovnicul a răspuns:

Fii serios parinte, noi nu facem fata nici propriilor povesti cu zei si ne razboim intre noi pentru asta, darmite unui atac extraterestru. De fapt cred ca atunci cand vor veni extraterestrii si vom vrea sa ne aparam planeta se vor gasi destepti care sa spuna : "Nu trageti, e Iisus a coborat din ceruri sa ne mantuiasca dupa cum scrie si in biblie " laughing

| ciuciubel a răspuns (pentru Duhovnicul):

laughing ma bucur ca mai sunt si persoane ca tine

| Marcian a răspuns:

Depinde de cat sunt de evoluati in comparatie cu noi, in general insa intr-un razboi de gherila ne-am descurca.Asta daca vor sa ne captureze, daca vor sa ne extermine si vor planeta pentru resurse minerale atunci nu trebuie decat sa ne dea cateva bombe atomice in cap si gata, lucru ce-l putem face si noi, adica sa ne distrugem planeta.

Răspuns utilizator avertizat
| cornculapte a răspuns:

In ce sens sa faca fata? Daca s-ar panica? Majoritatea da, s-ar panica. Gandeste-te daca ar veni acum King-Kong in orasul tau. Sau T-Rex. Ai face fata?

| NoKidding a răspuns:

Mai bine le dam niste sarmale si o visinata si sa vezi cum ne ajuta ei sa iesim din criza.

| AndutzaAndu a răspuns:

Da, facem noi faţă unei invazii extraterestre... când oi fi eu profă de mate oh go on.

| hippiemuslim a răspuns:

Pai depinde ce religie au. Daca sunt crestini da, daca nu, ii convertim!

| cornel a răspuns:

Nu cred.eu zic ca sunt mai avansati.au mai multa minte.

| draculaq a răspuns:

Da. Mai ales romanii, pentru ca sunt descurcareti.

| Anecherry a răspuns:

Mi-ar fi placut sa te raportezi la romani in intrebare; atunci as fi raspuns: dar extraterestrii ar face fata? mai degraba le-ar fura navele si le-ar duce la fier vechi.
referitor la intrebarea ta, depinde ce fel de extraterestrii vin happy.

| eveline_9271 a răspuns:

Ateii ca tine cu siguranta nu.

| eveline_9271 a răspuns:

Genom, ateii sunt oameni morti. Sufleteste ma refer.

| madaa a răspuns:

Unii da altii nu depinde de strategia omului

| kennyspark a răspuns:

Doar daca le da dumnezzeu ganduri crestine. extraterestrilor.

| dragosh a răspuns:

Ar face fata pe naiba happy

| asdfghgiklgk a răspuns:

Parinte, de ce nu il intrebi mai bine pe Dumnezeu (daca exista)? Depinde ce extraterestrii, depinde ce fel de invazie. Pe dracu sunt descurcareti, romanii s-ar lua la bataie si ar fura tot ce este de valoare, apoi ar fugi unde ii duc picioarele si in final am muri toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca da poate ca nu
acum ce ii in filme ii una dar in realitate thinking
in filme arata ca oamenii se apara cu rachete si poate si lasere iar in realitate sa poate cu rachete dar lasere nu prea sunt cred dar ce mai rau este ca vor fi ranite multe vieticrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AlanTigergerid, care incalzire globala? Atentatelor teroriste nu le facem fata fiindca cei care sustin ca lupta impotriva lor, sunt cei care le sponsorizeaza / creeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu putem sti cum arata un extraterestru si cat de inteligent este. Daca printr-o coincidenta a descoperit un motor care sa-l poata propulsa pana la planeta noastra, atunci ii mai putem invinge.In caz de isi stapaneste tehnologia atunci ne putem preda, dar sa te predai iti trebuie putina inteligenta pentru a recunoaste ca ei sunt mai avansati.
Mai e o teorie cu simbolistica celor ce vor veni pe terra, daca sunt la fel de zapaciti ca si noi vor avea lanturi cu plus sau minus, cerculete, pentagrame.
Oricum eu cred ca si ei sunt creatia lui dumnezeu si cine stie, poate dupa razboi vom face schimb de biblihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinte, pe noi ne maninca de vii, virusii si teroristii ...crezi ca ne putem pune cu o civilizatie superioara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-avem. Nu le stiu tehnologia(nici nu o putem deduce), suntem paraleli cu modul lor de viata si (inca)ne mai intrebam daca exista.