| anonim_4396 a întrebat:

Are cum sa-ti creasca par in zone unde nu creste parul? De exemplu daca ma dau cu ulei de ricin pe frunte sau intr-un loc pe palma sau pe frunte, poate creste par in zonele acelea?

4 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Sigur iti creste par in palma laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, are; afecțiunea se numește la bărbați hipertricoza, și la femei hirsutism, este genetic evident aceasta "afecțiune".

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta parul sa fie mai sănătos, adică sa aibă firul gros, sa fie strălucitor și rezistent și sa crească mai repede, nu poate produce fire noi de par acolo unde nu exista radacina. Nu exista nimic ce sa poată face sa crească par acolo unde nu exista rădăcină, doar tratamente ce sa facă parul deja existent mai sănătos.

| TudorDD a răspuns:

Frizerul meu explica că asta nu se poate întâmpla. Eu sunt de acord. Dacă te razi pe frunte și te dai cu uleiuri, îți faci codiță? Nu, genetic zona aia nu e făcută să crească păr. E cu totul altă piele față de scalp și etc. Totul e ok.