| Silviu_7451 a întrebat:

As dori sa dau la facultatea de istorie la UniBuc. Ce parere aveti? Si mai sunt curios ce cursuri pot sa urmez la aceasta facultate. Merci

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Arheolog... in Romania?! Come on man, get serious! Pentru relatii internationale exista o facultate speciala, de-aia se si cheama Relatii Internationale, if you get what I mean. Foarte greu nu e, ca la orice facultate pe uman e mult de tocit, pe langa istorie o sa mai faci, probabil si politologie, filosofie si mai multe materii de uman. Ce sa zic, bafta, dar gandeste in perspectiva, si tine cont de faptul ca diploma din Romania nu iti e recunoscuta internationalwinking

2 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... in afara de profesor nu prea ai ce sa faci cu facultatea asta...

| Silviu_7451 explică:

Profesor, arheolog, relatii internationale, muzeu si multe altele. ideea e la ce sa ma astept? cum e dupa ce termini? e greu? sunt examene nasoale? etc.