| мιнαɛℓα36 a întrebat:

As fi postat la categoria Fantezie si Imaginatie, dar nu exista. happy
Ce s-ar intampla, daca de maine, ar disparea hartia?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nimic special.

Scrisul pe hartie e ineficient....si usor usor pe cale de disparitie.

Iar hartia igienica.....sincer nu imi vine sa cred ca oamenii inca taie copaci ca sa se stearga la buci cand exista atatea variante de rezerva.

Sincer...cred ca disparitia hartiei are mai multe aspecte pozitive decat negative.

16 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Mda, link fail.
acum am vazut mai sus, a mai raspuns cineva legat de acea reclama cu tableta si cu poza hartiei igienice laughing
asta continea linkul, poza respectiva.

| Inferno a răspuns:

Am face alta, ca hartia nu este un produs gata fabricat ce creste pe campii.

| Kaℓi a răspuns:

Probabil ca Emma http://www.myvideo.ro/......e_igienica ar fi nevoita sa foloseasca tableta... dar nu stiu ce va folosi el :D
Vorbind serios, cred ca ar fi o problema mare, pentru o perioada. Apoi ne-am adapta, am gasi inlocuitori sau metode de a eluda nevoia.

| Musique a răspuns:

Pe ce mai desenăm? Pe ce ne mai scriem gândurile?
Știu că tehnologia le rezolvă pe toate... dar farmecul nu e același. sad

| Wøodenpints a răspuns:

Ne-am monta toți bideu.

| Kalla a răspuns:

Daca te referi la hartia igienica, te speli.
Cat despre hartia de scris, putem s-o inlocuim cu tablete si laptopuri.

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Kalla):

M-a referit la tot ce inseamna hartie: caiete, carti, bani, etc.

| SasNetRomania a răspuns:

Ar scrie lumea pe, pereti si pe garduri, iar copii ar fi cei mai fericiti din lume (cica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar mai trebui sa imi fac temele:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu ar insemna ca ar disparea si chineziiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vecinul de la2, a dat un raspuns mare, cred ca ai inteles. Daca ar disparea hartia, se inventeaza altceva, fii sigura.Deja hartia nu prea mai e folositoare, cum sa spun, nnu se mai scrie pe asa ceva.Cartile si revistele se cumpara din ce in ce mai rar.Si ca raspuns la intrebarea ta, deka scriem pe calculator, copiem si trimitem prin email.Sincer sa-ti spun in ultima saptamana doar hartia igienica am folosit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si banii, bineinteles, care la randul lor e pe cale de disparitie, valorile sunt intr-un card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oxigenul ar depasi 22-23% in atmosfera si ar arde rau.

| Doctorfishadi a răspuns:

Simplu,ai fii nevoit sa retii mai mult si la scoala sa scrii pe banca si pe maini, corp.Sa stii ca banca este greu de luat acasa........la propriu, mai bine scrii pe tableta sau smartphone!

| contαbαndonαt a răspuns:

Madame, hartia se stie, este confectionata din anumite materiale (celulozice), cum ar fi unele specii de arbori si plante de bumbac.Hartia este obtinuta din fibre de celuloza amestecateIar bumbacul este o planta tehnica, planta tehnica din subcategoria plantelor textile(fibre textile nat. mai exact, de unde si bumbacul). Bumbacul fiind un material foarte mult utilizat in industria textila.
Bumbacul constituie inca principala marfa la export in multe tari in curs de dezvoltare si are o importanta economica si sociala. Se remarca pe plan mondial deplasarea industriei prelucratoare de bumbac din tarile dezvoltate catre cele in curs de dezvoltare, tarile dezvoltate acordand atentie deosebita fibrelor chimice speciale cu proprietati deosebite, utilizate in domeniile de varf ale tehnicii.Se mai spune ca materialele textile din bumbac confera proprietati igienice sanitare bune.
Deci...nu e chiar atat de simplu.