| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa vorbesc cu cineva care stie multe legate de fizica chimie, astronomie orice sa fie stinta

5 răspunsuri:
| TychoB a răspuns:

Cel mai usor e sa vorbesti cu un profesor la scoala, sau in pauza daca are timp. Tot ce poti sa faci pe net este sa te uiti pe youtube sau sa downloadezi orice te-ar interesa. Si cititul e ok, mai greu pe net, dar poti sa mergi la biblioteca sau iti cumperi tu carti. TPU este foarte ineficient daca vrei sa porti o discutie si ca orice forum, comunicarea merge greu. Pro tip: sunt slabe sanse sa gasesti pe cineva pe TPU cu studii superioare care sa iti raspunda, mai bine citesti de pe wiki sau iti cumperi o carte.

| muffy1 a răspuns:

Ce sa vorbesti?

| Archdaemon a răspuns (pentru muffy1):

Tu la o intrebare raspunzi cu o intrebare? straight face El a spus deja ce vrea sa vorbeasca...

| muffy1 a răspuns (pentru Archdaemon):

Pai una e domeniul de stiinta.alta e discutia, eu nu am intrebat de vrea fizica, vroiam sa stiu ce vrea din domeniile alea, care sunt ultimele descoperiri, ce ar avea alienii ca tehnologie, cum ar arata lumea fara ele...si da, raspund la o intrebare cu o intrebare cand intrebarea e vaga.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Spaima _ zmeilor at yahoo punct com