| Nicol2424 a întrebat:

Aseara am visat ceva foarte ciudat si as vrea sa stiu ce inseamna.Se facea ca eu cu prietena mea Dia mergeam in vizita la niste prieteni vechi, cu care acum nu mai vorbim, ei se numesc Darius si Amalia. Pe drum Dia il suna pe prietenul ei Marius, iar el insista sa nu ne ducem la ei, dar noi tot ne-am dus. Ajunse acolo, Amalia era o gazda foarte buna. Dupa ce am mancat ne-am uitat la televizor, apoi se facuse noapte iar Amalia insista sa ramanem la ei peste noapte.Noi am spus ca ar fi fain sa stam la ei si asa am facut. Pe la ora 11 noaptea, le-a venit o idee: Sa spunem povesti de groaza, iar eu impreuna cu Dia am spus da.am mers cu toti intr-o camera rosie, mica cu semineu. In acea camera, in fata semineului erau asezate doua fotolii din piele iar in spatele lor era un pat, unde cica eu cu Dia ar fi trebuit sa dormim.Eu ma asezasem pe unul dintre fotoli, Darius pe celalalt fotoliu, iar Amalia si Dia se asezasera pe pat. Dupa un timp incep eu sa zic o poveste, iar Dia de frica se se asezase in brate la Darius, sta asa vreo 2 minute apoi Amalia se ridica din pat si pune mana pe clanta de la usa zicand ceva de genu': Vedeti ca si Lucifer era inger.iar eu si cu Dia ne uitaseram impreuna la Amalia atunci cand a zis asta. Apoi Amalia pleaca din camera si ne-am intors amandoua deodata privirea, si observam ca Darius disparuse.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Visele nu inseamna nimic. Totul vine din creier, uneori visezi lucruri la care nu te-ai gandit constient, dar le ai in subconstientul tau.
Lucifer a fost un inger bun, acum este in Iad. (pentru cei care cred in asta)
Probabil acesta a fost lucrul care te-a inspaimantat cel mai tare din vis. Nu iti face griji, nu ai de ce. E interesant totusi ca ai tinut minte atatea detalii din vis, in mod normal 70% din vis il uiti, mai ales daca este unul care te sperie si te trezesti brusc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucifer este inger.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care-i intrebarea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, scuze, trebuia sa fiu mai atenta.Da, Lucifer e inger.

| GYGYLATINO a răspuns:

A fost un doar un vis nu te speria fiecare mai visam ceva de groaza o excurise pe la prieteni depinde sfatul meu sa nu te mai gandesti