| harciog a întrebat:

Ati ascultat vreodata oamenii pe dinauntru? Ce impresie v-au facut?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da mai te-am ascultat pe tine, dar mai Har, tare zgomot mai face talanga aia.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dă-mi un motiv plauzibil pentru care aş încerca să fac asta fără să mi se pară pierdere de vreme.

| DrunkenRat a răspuns:

N-am stetoscop.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Neah. Sunetul matelor si al inimii ma deranjeaza.

| harciog explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Va inteleg pe toti si n-am nimic impotriva intelegerii voastre...Sint prea inapoiat pentru lucru asta...

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru harciog):

Vrei un raspuns serios? Nu prea incerc sa imi dau seama ce gandesc sau simt cei din jur pentru ca nu imi foloseste la nimic.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu cred ca este valabila intrebarea si pentru un mizantrop ca mine, nu-i asa?

| Hombre a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Atunci sa-ti iei capre, sigur intre ele vei arata destul de uman.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Hombre):

Ai ceva impotriva?

| Mădă0611 a răspuns:

Un fel de empatie, nu? Mai mereu imi trezeste sentimentul de mila, si uneori de sila, asta fiind fata de cei goi, care pentru a se simti plini, aduna toate gunoaiele care le pica la mana, de obicei oamenii bogati sunt asa. E doar parerea mea.

| DDCC a răspuns:

Dacă asculți pe cineva pe -dinăuntru- cum zici tu, e posibil să realizezi multe lucruri și nu îți va părea rău că ai făcut-o, îi vei ajuta probabil să se descarce și e posibil să îi ajuți să depășească o depresie, să nu facă un gest necugetat din cauza unei anumite persoane/obiect/amintire. Atunci când o faci rezultatul de multe ori te va mira, te va lua prin surprindere, le vei vedea suferințele, trăirile sufletești. E foarte bine să o faci, așa nu îți vei pierde adevărații prieteni ci ți vei apropia mai mult, vei îmbunătăți relația deoarece vor ști că cineva i-a ascultat odată în viața lor. Deci, în mod cert, te va ajuta să îi vezi pe alții cu alți ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori,traiesti cu cineva o viata de om si nu reusesti nici sa asculti si nici sa il cunosti.Omul,este cea mai ciudata fiinta.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzul atat de dezvoltat. Sorry!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca da!
Batai neregulate ale inimii, bronsita, o posibila infectie pe trahee etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gandesc doar la ce nu au sau cum sa impiedice sa piarda ce s-a intamplat sa li se dea.din pacate deocamdata nu am auzit pe nimeni ca era dat sonoru prea mic.pot doar sa presupun ca am auzit bine.
doar dupa ce voi invata sa deslusesc impactul exterior asupra mea si il voi recunoaste abia atunci as putea crede ca una din presupuneri trebuie sa fie adevarata.

| rutanklan a răspuns:

Urat mirositoare.

| blueheart a răspuns:

Hei! E cam greu sa asculti asa oamenii,daca ei nu te lasa sa vezi ce in sufletul lor,daca nu-ti dau voie sa patrunzi acolo. Ai nevoie de multa rabdare si sa poti citi dincolo de cuvinte. O persoana care stie sa asculte cu adevarat vede intr-un om altceva-ul pe care acesta il afiseaza,trece dincolo de masca de la suprafata.
Toti purtam o masca mai mult sau mai putin,ne ferim astfel de eventualele suferinte,de dezamagiri si putini sunt cei care ne vad asa cum suntem,cum gandim. Dar ei sunt cei carora le pasa cu adevarat.
Am descoperit in oameni,in cei pe care i-am iubit sau ii iubesc, suflete minunate, dureri care si-au pus amprenta asupra vietii lor, dezamagiri dar si vise frumoase, caldura si dorinta de a lupta pentru a se regasi. happy