| AndutzaAndu a întrebat:

Aţi face o călătorie "ieftină" în Iad sau una "scumpă" în Rai?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Pentru Rai trebuie sa "lupti", iadul vine gratis si de la sine. Raiul nu-l poti castiga ci doar primi CADOU in functie de relatia ta cu Creatorul Raiului. Daca pierzi Raiul, ajungi SIGUR in Iad, nu exista o alta varianta. Nu exista optiunea neutra.

24 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Evident, aş face "călătoria" spre Dumnezeu; adică - pe cea "scumpă", în Rai.happy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Niciuna pentru că existenţa iadului sau a raiului nu a fost demonstrată.
Vreau o excursie scumpă la Wacken, în Germania, la vară şi-atăt happy

| Flav a răspuns:

Nu dau bani pe-o calatorie de moment ce inevitabil voi asterne acolo vesnic.

| Gospell a răspuns:

Prefer una scumpa in Rai...

| fabiola a răspuns:

Nici una, nici alta! Locul meu e aici, si tin mult la el sa mi-l pastrez!

| Elena1234456 a răspuns:

Una ieftina in Iad laughing cu serviciu all-inclusiv tongue. Fetele bune merg in Rai happy fetele rele merg unde vor ele tongue.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! as face o calatorie scumpa laughing ca e mai bine in rai din cate am auzit oh go on in iad cred ca nu e bine

| dulcik a răspuns:

As marge in ambele parti si dupa m-as decide unde vreau sa raman.

| Africanwitch a răspuns:

Una ieftina in iad. Vreau sa vad unde voi ajunge. Sau daca macar exista?

| HardcoreCountry a răspuns:

Una ieftina in iadbig grin

| asya a răspuns:

De ce sa dau bani pe ele, cand la un moment dat in viata ma voi duce gratis?

| Minty a răspuns:

Una ieftina in rai!hee hee

| medex3 a răspuns:

Dumnezeu alegewinking

| blue95 a răspuns:

Prefer una scumpa in Rai :X. in iar nu as da nici 1 leu pe calatorie laughing

| wert a răspuns:

Una scumpa in Brazilia.

| Bii26 a răspuns:

Una scumpă în Rai

| Lolly94 a răspuns:

O calatorie scumpa in Raibig grin, dar tu?happy

| buburuzaucigasa a răspuns:

Ambele ca eu sunt mai lacoma.

| onofrei89 a răspuns:

laughing Ce imi place intrebarea ta.as face o calatorie in Iad(da calatorie sa fie, nimic mai mult straight face)chiar as fi curios cum arata cel mai infricosator loc din toatebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa alegem noi cind treaba e la oferta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In rai laughing prea najpa in iadwinking cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am bilete dus-intors, le vreau pe-amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drum bun.eu-s mai statornic.mai stau pe aici, ca e bine.cand voi avea chemare urgenta ma voi prezenta.sa-mi organizezi un comitet de primire, muzica, flori, chestii de astea.

| roxy_8844 a răspuns:

In rai laughing nu in iad normal ar fi najpa