| Zorocica a întrebat:

Ati vazut vreodata un fenomen inexplicabil? Dar vise ciudate? Cele mai inexplicabile si ciudate vor primi fundita.

Răspuns Câştigător
| Iraida_7923 a răspuns:

Buna Zoro...hai sa iti povestesc ce am patit eu de cand eram mica pana acum, da-mi o explicatie i eu te cred; bun.sunt fata de preot, de cand eram mica tata m-a invatat sa imi fac rugaciunea in fiecare noapte, si intr-o seara stan singura in camera incep si imi fac rugaciunea, si spuneam ''Tatal nostru'', cand ajung la ''si ne izbaveste de cel rau'', incep sa aud prin camera pe langa mine pasi ca si cum cineva mergea pe langa mine, la inceput am zis ca nu aud bine, si nu am bagat in seama, in sera urmatoare la fel; si la un moment dta imi aduc aminte ca eu luasem de la tata din biserica o hartiutza in care el tzinuse pana atunci moastele unui sfant. bun daca asta e ciudata i-a asculta.murise strabunicu meu si eu aveam un catel''copio de vanatoare'', il lasasem legat acasa, il chema ''Pwky'', si plec pana la magazin sa cumpar ceva pentru inmormantare, era seara in amurg, cand in spatele meu ce crezi pwky, ma gandisem ca a scapat din lantz si na, m-am jucat cu el, a latrat, am inchis ochi si nu mai era.cand am mers acasa catzelu meu fusese acolo tot timpul, nimeni nu mai avea prin zona aia un caine ca al meu.; i-a auzi-era seara intuneric si ma pregateam sa ma bag la somn, la un moment data m-am uitat pe geam, pe acoperisul casei, si ce crezi am vazut un om care statea in picioare la un moment dat s-a miscat si a disparut, cum explici asta?; eram la biserica si imi citea tati din cauza ca vazusem astfel de lucruri, la un moment data, am inceput s aplang fara motiv, si eram furioasa, cum explici, fara motiv. pur si simplu imi venea sa fug si sa nu ma mai intorc niciodata la biserica, parca imi era frica de Ea.intr-o noapte dormeam la mine in camera, si am deschis ochii pentru ca aveam impresia ca ma uramreste cineva, ce crezi era o umbra neagra langa patulr eu, ca umbra unei femei batrane, care a disparut la fel de straniu ca si celalalte.eram singura acasa, incuiasem toate usile cu cheia, la un moment data pe la ora 3 noaptea, aud una din usi ca se deschide si dupa se inchide atat de tare, de am simtit trepidatia de la etaj din camera mea. dupa jumatate de ora mi-am facut curajul si m-am dus sa vad cine e.cand am ajuns jos, usile erau toate incuiate, cum explici asta? eram in casa cu ai mei, numai ce murise un prieten de familie., brusc se i-a curentul, doar la mine, caci vecinii mei au avut curent in pemranenta, si ce crezi?!, s-au aprins toate becurile si aveau o culoare rosie, si crede-ma de la culoarea galben, nu stiu ce sa zic, a licarit de 3 ori si s-au stins, dupa cateva secunde pe holul casi s-au aprins iar becurile, de data asta erau de culoare albastruie si foarte puternice, atat cat ne-au orbit pe toti din casa, si dupa liniste si pace; eram in casa, am o problema cu uitatul noapte pe geam asta e, cand ma uit in curte cei trei catzei ai mei se bucurau ca o mica flacara plutitoarecare brusc a disparut, se vedaa ca o flacara de lumanare. bun asta e o mica parte din ciudatzeniile care le-am patit eu.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

... un fenomen explicabil! :. elexagagica inca nu si-a luat ban O:O

| mihaibrasov a răspuns:

Da. Uite pasarile care cad din cer si nimeni nu stie de ce mor.

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

Nu puteau disparea asa din senin!

Asta mi s-a intamplat de Sf. Ion.Deci:

Pe mine ma mai cheama si Ioana si de Sf Ion am luat bomboane sa le dau la copii la scoala si au mai ramas cateva.

Acasa, i-am servit pe mami tati Luca(fratele meu mai mic cu 7 ani decat mine)si pe bunica din partea tatalui si imi amintesc clar ca mai ramasesera 3 bomboane in cutie.Au venit si unchiul Costica matusa Daniela si copilul lor David-Nicolas de la Valcea pe la noi.Am servit-o pe Daniela cu o bomboana dar Costica nu a venit in casa. Dupa putin timp am vrut sa iau bomboanele ramase sa il servesc si pe Costica da` cand ma uit in punga, bomboanele nus.Il intreb eu pe tati si el imi spune ca nu le-a mancat si sa ma duc la el in camera ca pe TV era bomboana lasata de el ca nu o mancase(deci nu avea motiv sa le manance pe cele din punga daca pe cea pe care y-o dadusem eu nu o mancase).Ma duc eu in camera lu` mami si a lu` tati si bomboana nu e(ma rog mami a marturisit ca a mancat bomboana aia de pe TV).Asa! Dupa ce a plecat Daniela si Costica seara mami si tati erau cu mine in camera eu fiind la calculator tot pe TPU.O vad pe mami ca vine langa mine da` nu am fost atenta sa vad ce face.Si apoi se duce la tati si incepe sa il certe ca i-a spus ei ca nu mai sunt bomboane si de fapt erau.Ma uit eu in punga si erau cele 2 bomboane ramase in punga...straniu nu?

Nici astazi nu pot sa imi dau seama unde au fost acele bomboane si de ce au aparut exact dupa ce au plecat Daniele si Costica.

Sper ca ti-am fost de ajutor! :d :d :d

Si de vreo trei ori l-am visat pe baiatul d care sunt indragostita!rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| Karan2000 a răspuns:

Sunt zile in care stiu ca am mai fost in locul anumit si stiu ce se intampla. Poate vi s-a intamplat si vou:,, bai am mai fost pe aicia,, desi esti convins ca nu ai mai fost dar asa iti spune constinta

| RaduLeo a răspuns:

Iraida cum poti sa traiest astfel eu doar cand citeam ce ai scris u imi tremurauu picioarele...