| Mandy a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata in viata un fenomen ce tine de paranormal? Ma refer la ceva inexplicabil. Daca da, scrieti aici, si cel mai interesant primeste funda si vot. P. S. Nu vreau SF-uri big grin

Răspuns Câştigător
| as0ter a răspuns:

@yoo23: ma bucur ca esti de aceeasi parere cu mine, vorba ta pana nu vezi nu crezi si sincer sa fiu lucrurile astea nu sunt deloc paranormale, este vorba de lucruri cat se poate de simple si normale, doar ca oamenii fiint atat de ahtiati dupa bani si privind doar in aparenta lucrurile trec pe langa adevar.De exemplu ar fi foarte dureros pentru un om sa creada ca sufletul lui a disparut odata cu trupul cand moare pe acest pamant, de ce mai traim atunci? Trebuie sa facem lucruri minunate in aceasta viata, sa ne bucuram cat putem de ea si sa evoluam pentru ca nu se stie ce va fi mai tarziu, tocmai asta e enigma, miracolul vietii big grin.Ganditi in afara cutiei...este mai greu cand alte persoane vor sa te schimbe explicandu-ti ca tu gresesti cand faci ceea ce faci si inca am de furca cu chesti asta, dar stiu ca trebuie sa mi pastrez calmul

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@Klaaa - obiectele nu dispareau, aveai tu o perceptie a lucrurilor focalizata doar pe un anume punct. Mi s-a intamplat si mie des, acum incerc sa fiu mai atent.

@gummy - ce sa iti povestesc? ar fi niste lucruri de spus, dar avand in vedere subiectivitatea lor si posibilele remarci pe care le-as primi ma abtin... poate alta data.

| yoo23 a răspuns:

Vad ca un ratat i-a dat lui as0ter stupid la toate 3 raspunsurile. oameni prosti...probabil a crezut ca esti nebun, mintea omului e... daca el nu vede, nu crede.

revenind la subiect:
mama a vazut spiritul mamei sale
un prieten a vazut spiritul bunicului sau
tatal meu a vazut spiritul la proprietarul casei
un coleg de clasa a asistat la un fenomen straniu.Ambele scaune au inceput sa se miste destul de tare, nimeni fiind in camera.

| as0ter a răspuns:

Da.de mai multe ori
1.Acum 4-5 ani pe la 1 noaptea m-am dus la baie sa ma spal pe fata si p maine, sa ma pregatesc de somn.La un moment dat m-am sprinjinit de perete si ma uitam in oglinda, dupa 1 minut am auzit o bataie puternica in usa de la baie, iar cand m am uitat imediat am vazut ceva alb pe geam miscandu se spre bucatarie, am crezut ca era tata pentru ca avea pijamalele albe, dar dupa 10-15 secunde era liniste, lumina la buc nu s a aprins si atunci mi s-a zbarlit pielea de frica ...eram pus la curent cu lucrurile de genul asta. Dupa cateva minute am iesit usor din baie si am cautat in toata casa dar nimic, ai mei dormeau. i-am trezit si tata a zis ca mi s-a parut.Dubios...pentru ca in dimineata urmatoare(m a luat somnul pe la 5-6, nu mai puteam sa dorm) am aflat ca e Sfantul Andrei.
2.Eram la bunici, si pregateam o friptura la cuptor.Trebuie sa mentionez ca cuptorul aragazului scoate fum prin spate, iar fumul se imprima direct pe capacul aragazului care stie toata lumea sta in sus liptit de perete.Mergand destul de greu cuptorul, flacara mica etc, am tinut puiul cam 3 ore, dupa alea 3 ore cand intru in bucatarie ce crezi ca am vazut imprimat pe capac: iti dau un link
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:241&tx=70&ty=71&biw=1440&bih=706

Arata cam asa...doar ca ERA MULT MAI BINE CONTURAT, practic nu era nici urma de fum in afara craniului si pe deasupra avea si 2 coarne uriase intoarse spre interior, daca ma apuc sa l desenez nu o sa mi iasa nici din 100 de incercari.era cum sa spun. PERFECT. Apoi l am chemat repede pe prietenul meu cu care eram...si a ramas stana de piatra, n a avut nici o reactie, refuza sa vorbeasca si acum despre acel moment.
Ceva se intampla si...credeti ma, nimic nu e ceea ce pare.Asa ca incercati cat de mult puteti sa meditati si sa va regasiti, apoi cred ca voim intelege tot ceea ce se intampla in jurul nostru si mai ales in noi.Peace! PS:au mai fost, dar incerc sa le iau ca pe coincidente :-ss

| as0ter a răspuns:

Da.de mai multe ori
1.Acum 4-5 ani pe la 1 noaptea m-am dus la baie sa ma spal pe fata si p maine, sa ma pregatesc de somn.La un moment dat m-am sprinjinit de perete si ma uitam in oglinda, dupa 1 minut am auzit o bataie puternica in usa de la baie, iar cand m am uitat imediat am vazut ceva alb pe geam miscandu se spre bucatarie, am crezut ca era tata pentru ca avea pijamalele albe, dar dupa 10-15 secunde era liniste, lumina la buc nu s a aprins si atunci mi s-a zbarlit pielea de frica ...eram pus la curent cu lucrurile de genul asta. Dupa cateva minute am iesit usor din baie si am cautat in toata casa dar nimic, ai mei dormeau. i-am trezit si tata a zis ca mi s-a parut.Dubios...pentru ca in dimineata urmatoare(m a luat somnul pe la 5-6, nu mai puteam sa dorm) am aflat ca e Sfantul Andrei.
2.Eram la bunici, si pregateam o friptura la cuptor.Trebuie sa mentionez ca cuptorul aragazului scoate fum prin spate, iar fumul se imprima direct pe capacul aragazului care stie toata lumea sta in sus liptit de perete.Mergand destul de greu cuptorul, flacara mica etc, am tinut puiul cam 3 ore, dupa alea 3 ore cand intru in bucatarie ce crezi ca am vazut imprimat pe capac: iti dau un link
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:241&tx=70&ty=71&biw=1440&bih=706

Arata cam asa...doar ca ERA MULT MAI BINE CONTURAT, practic nu era nici urma de fum in afara craniului si pe deasupra avea si 2 coarne uriase intoarse spre interior, daca ma apuc sa l desenez nu o sa mi iasa nici din 100 de incercari.era cum sa spun. PERFECT. Apoi l am chemat repede pe prietenul meu cu care eram...si a ramas stana de piatra, n a avut nici o reactie, refuza sa vorbeasca si acum despre acel moment.
Ceva se intampla si...credeti ma, nimic nu e ceea ce pare.Asa ca incercati cat de mult puteti sa meditati si sa va regasiti, apoi cred ca voim intelege tot ceea ce se intampla in jurul nostru si mai ales in noi.Peace! PS:au mai fost, dar incerc sa le iau ca pe coincidente :-ss

| as0ter a răspuns:

Am publicat d 2 ori, fara intentie...

| Klaaa a răspuns:

Poi sincera sa fiu dathinking

Imi amintesc ca inainte cam in urma cu un an imi tot dispareau obiecte. Dar faza e ca ele aparea apoi exact in acelasi loc unde le pusesm si in care cautasem bine'ntelesstraight face

ma speria un pic lucrul asta pentru ca se intampla foarte des :-ss

dar apoi a inceput sa incetezestraight face