| LoveForShania a întrebat:

Au existat sirene? Stiu ca nu mai exista dar vreau sa stiu daca au existat. (banuiesc ca nu)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele au fost vazute de oamenii de foarte departe de tinutul focilor in timp ce inotau.De fapt erau foci care inotau lasandu-si spatele sa iasa arcuindu-se din apa iar mintea unor aventurieri care nu mai vazusera, nici pana atunci, nici de atunci, a zamislit o legenda.

103 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele nu exista, dar nu ai de unde sa stii, numai Dumnezeu stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca au existat sirene, dar cine stie, pot exista si acum, in oceane. Eu cred in anumite lucruri si banuiesc ca au existat sirene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca au existat sirene.Cine stie, poate in oceane exista si acum.As vrea sa stiu si eu daca au existat cu adeverat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existenta lor este si va ramane un mister.Atat timp cat vom deschide ochii si nu vom mai nega tot ce auzim vom putea dezvalui acest mister!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum din pacate nu mai exista dar, candva de mult au existat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele au existat dar nu mai exista din cauza ca au fost pe cale de disparitie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti spun sincer sunt un scafandru am 23 de ani de experienta o sa iti spun o poveste.
Intr-o zi inotam si cautam alge diferit, m-a indepartat foarte mult.
Intr-un loc intunecat acolo am vazut o sirena, am fotografiat-o si m-am apropiat mai mult de ea, dar nu se vedea clar. Pur si simplu statea incremenita. Dupa doua zile am coborat din nou, atunci ea era pe un vas scufundat decedata. Mi s-a facut mila de ea si am scos-o la suprafata. Cand am scos-o nu mi-a venit sa cred ca e prima sirena vazuta. Am dus-o la muzeu iar cei de acolo au zis ca nu e adevarata dar i-am demonstarat. Intr-un timp am coborat in largul marii cu mai multi scafandri. Atunci am vazut ca nu exista numai o sirena erau mai multe. Vazandu-le ne-am apropiat de ele uitandu-ne la ele ne-au ametit si ramasesen pe fundul marii. Dupa o ora de inconstienta ne-am trezit pe malul marii si langa noi era un solz cu o lacrima pe ea. Atunci ne-am dat seama ca era mama sirenei decedate. Si in zilele de azi mai exista chiar acum o satamana seful meu a avut pe radar un corp lung si am coborat sa vedem ce e. Tot ce am vazut a fost o coada lunga si frumoasa. Banuiesc ca esti un fan al sirenelor.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat sirene deoarece si eu am vazut o sirena adevarata si mai exista 10 familii de sirene dar foarte batrane. Ele stau in mari, oceane, in India, Africa ca si balenele de 200 m lungime.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa existe...insa nu garantez...pentru ca orice poate fi posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca mai exista dar au existat. Atunci de unde au mai scos cuvantul sirena?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat dar acum este o legenda pentru ca ele nu mai sunt in lumea noastra iar fiecare dintre legendele auzite cred ca au fost adevarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In lumea de azi nu mai crede nimeni dar fiecare legenda a avut un sens anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca au existat candva si inca foarte multe:nu cred ca in povesti s-ar scrie despre ele daca nu existau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sa stii ca au existat si poate sunt si acum pe fosta Atlantida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirene? Sigur au existat - cel putin una. Singura problema este :
De unde a tras-o Vasile Roaita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele sunt fiinte cu totul si cu totul speciale, Le cresc aripioare apoi fiecare picior se preface intr-o coada, pe rand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie, sunt multe povesti si legende cu sirene. Poate au existat, poate nu dar numai oamenii care au trait cu milioane de ani in urma stiu, cei din prezent nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, au existat sirene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie, poate exista, poate nu, asta o vom afla cred ca peste vreo 20 de ani ca cu tehnologia asta nimeni nu stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca nu au existat, doar la desenele h2o sau la salvare, politie, pomipieri. Ok nu te speria, nu au existat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca au existat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff nu cred ca au existat vreodata, poate numai in povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ar fi existat dupa ce s-ar fi luat toate persoanele sa faca povesti? Raspusul: sirenele au existat si cred ca exista inca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer cred ca au existat cu siguranta au fost gasite sirene moarte si uscate in mari nepopulate, plaje pustii. Multe detalii se pot gasi si pe net, evident unii nu prea cred in aceste lucruri. Nici eu la inceput nu credeam. Niciodata nu poti fi sigur de un lucru pana nu vezi cu ochii tai insa sunt muzee acvatice in care sunt corpuri de-ale sirenelor. Si la cate chestii ciudate apar in ziua de azi nu vad de ce acest lucru ar fi doar un mit. Daca nu ar fi adevarat nu s-ar mai inventa, iar cand spun asta nu ma refer doar la niste simple basme pentru ca altfel acest "MIT" nu ar fi luat amploare am cam inceput sa cred, m-am interesat mai mult si de acest site am dat tot curioasa fiind sa vad daca au mai aparut stiri noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred foarte mult ca exista sirene si cred in ele! [presupun ca unii imi zic ca sunt nebuna dar nu-i adevarat]Oamenii au gasit multe dovezi! S-au facut si poze dar pare ca si cum ar distruge tot, ar distruge sirenele cautandu-le si cred ca ar trebui sa gaseasca alta cale prin a le cauta, prin a fi bun cu adevarat, prin a crede! De obicei in lumea de astazi toti zic ca nu exista, nu mai au incredere in ei deloc in nimic! Trebuie sa credem, nu sa nu credem pentru ca altfel mi-e teama ca se va intampla ceva, nu stiu ne batem joc de prea multe! De ajuns! Ei bine eu m-am saturat! In loc sa avem grija de fiintele rare si lucrurile rare noi le distrugem! Ceea ce nu mi se pare corect! In curand nu va mai exista nimic decat numai si numai oameni dar in afara de ei nimic, nici macar un copac. Cam asa ar fi daca nu am fi si noi buni, daca am fi macar o data sa avem grija de mediu si de ceilalti pentru ca dupa aceea va fi prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar nu cred ca au existat sau exista sirene...cu toate ca pe net exista poze cu schelete de sirene, oameni care au declarat ca au vazut sirene dar eu cred ca sunt doar aberatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca au existat sirene si inca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in sirene si sper sa gasesc si eu una.:*:*