| ElenaLove20 a întrebat:

Exista oameni care sau transformat in sirene?
daca exista vreau sa stiu cum pot sa devin si eu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salot! iti pentru spune eu ceva dar doar printr-un mesaj PRIVAT caci aici vede oricine. Deci trmitemi un mesaj si zi-mi sa-ti zic. Eu personal nu le-am vazut dar bunica mea da. Totul a inceput cant pleca la simeri a la o moara de vant si ea auze la fel ca mama ei un sunet gingas ca re... ( continuarea in mesaj)

| dalii389 a răspuns (pentru anonim_4396):

Heii buna po-ti sa imi spui si mie? Te rog frumos puppy dog eyes

| dalii389 a răspuns (pentru anonim_4396):

Heii buna po-ti sa imi spui si mie? Te rog frumos puppy dog eyes Te rog daca vrei sa imi trimiti sa imi trimiti si mie in mesaj pe PRIVAT te rog puppy dog eyes

| Marya_Maya_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi spui si mie? Pleasee!

| Calistru_Cristi_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te roooooooooooooooooooooooooooog si mie zi-mi

| State_Alexia_1976 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi spui si mie terog sunt pasionata de aceste creeaturi si cred ca exista poti sa imi spui printrun mesaj privat? Stiu ca suntem in 2017 dar te rog poate poti sa imi spui si mie!

16 răspunsuri:
| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Buna,nu exista sirene, ele au fost inventate de catre oamenii care studiaza viata in ocean...iar acest nume a fost dat pentru ca au observat o multime de specii de pesti.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Sirenele nu sunt adevarate la fel si elfii. Sunt doar inventate de oameni pentru basme. Deci nu ai cum sa te transformi in sirena.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

SUPERB... DOAMNE, MARE ŢI-E GRĂDINA!
Da!
Poţi deveni sirenă aşa:
1. Faci o baie în Dunăre
2.Mergi să te spovedeşti şi farmeci la Mama Omida
3.Te duci iarna la mare în costum de baie şi te arunci în apă. (Hihihi big grin )
4.Iei nişte ţuică îţi dai pe faţă.
5. Apoi îţi dai vreo 250-450 de palme de-ţi faci faţa roşie ca racul.
6.Insişti că eşti sirenă şi dacă cineva nu te crede ceartă-te cu el până te duce Smurdu' la Socola.
Acum, serios, copiliţo, nu există sirene.
Te uiţi prea mult la desene animate.

Răspuns utilizator avertizat
| 0Denis0 a răspuns:

In primul rand nu poti spune ca ceva nu exista /exista fara dovezi. In trecut probabil din cauza ca oameni erau foarte putin invatati (pentru ca nu existau tehnologiile de azi ) confundau mereu unele lucruri. De exemplu in japonia sa descoperit o fiinta cu maini coada de peste lunga cat un om cu o gura plina cu dinti probabil confundau cu o sirena. Oricum orice legenda sau mit are o samanta de adevar din care provine numa ca restul e doar inflorit ca sa para mai interesant.

| VannEe a răspuns:

Desigur ca exista :-O.S-a descoperit pana si un schelet de sirena. Uite aici : http://www.google.ro/......tp?/imgres nu ai cum sa spui ca nu exista sirene, aceste dovezi sunt palpabile. :) despre transformare nu am auzit mare lucru, cred ca ai putea lua legatura cu mostenitorii respectivei sirene care te-ar putea indruma.Mult noroc si sper ca visul sa ti se implineasca! :D

| NeaPetrica a răspuns:

Astea sunt basme... si filme cu efecte speciale.Pratic,este imposibili sa te transformi in sirena...

| armin1221 a răspuns:

Exista eu sunt o sirena si sotul meu a incercat sa ma prinda in plasa de pescuit. crede-ma nu vrei viata ca asta

| xDiiux132 a răspuns:

Mda nu stiu ce creier ai tu dar iti spun ca ai un IQ foarte scazut. te rog sa imi spui cati ani fiindca daca ai peste 11 ani si ai pus intrebarea asta inseamna ca esti inapoiata de rau de tot :/ poate ai 8 ani si ai o scuza oricum te rog sa imi spui doar asa ca sa rad si eu :p

| Calistru_Cristi_1994 a răspuns:

Te roooooooog si mie zi-mi

| Gheorghe_Alisuca_1997 a răspuns:

Vreau sa-mi spuna cineva cum te transformi în surena?