| BayazidFulgerul a întrebat:

Aveti habar ca inca din anii '70 NASA nu a mai efectuat nicio aterizare pe luna?(scuzati-ma daca nu m-am exprimat corect)
Va dati seama ca astia ar putea stii de 30 de ani ca exista extraterestrii?
Va dati seama ca in 2012 aceasta scena e foarte vehiculata?
Si cu planeta asta Nibiru... credeti ca toate au o legatura?
Oare sfarsitul lumii chiar v-a venii? http://www.youtube.com/watch?v=qvKFAqps2Ts am vazut aici...

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Să se întoarcă pe lună ca să ce? Să vadă aceeaşi chestie care era şi acum 30 de ani?
Dacă era ceva interesant de văzut pe lună, în afară de niste cratere, probabil acum se organizau şi excursii acolo.

| bokdan818 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nici nu ai urmarit videoclipul si vorbesti degeaba...

| Inferno a răspuns:

Aterizarea se face pe Terra. A-Terizare. Vine de la Terra.
Pe Luna se numeste aselenizare, vine de la Selena.

| WR104 a răspuns:

NASA este pe Luna inca deci nu au de ce sa mai efectueze o aterizare.
Daca vine sfarsitul lumii sau nu o sa aflam cand o sa fie iar daca se poate face ceva pentru evitarea lui se va face cel mai probabil daca nu nici nu mai conteaza.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu se intorc pe luna din doua motive: pentru ca nu mai au de ce si pentru ca ii costa multi bani sa o face. Ai perfecta dreptate, sfarsitul lumii pentru ca un **** de film de pe youtube afirma asta.

| onasis1961 a răspuns:

Filmuleţul cam exagerează! Zice că în anul 956 sa făcut fotografii! Cu ce aparate? Încă nu se inventaseră! Iar zborul uman pe lună sa făcut pentru cucerirea supremaţiei aeriena a marilor puteri.Să arăte care sunt mai avansaţi tehnologic!

| relian a răspuns:

Poate nici na efectuat vfeodata vrfeo aselenizare asa cum se zice.Asta nu te intrebi? De unde esti tu sigur ca ei au fost pe luna? Daca nu sau mai dus dupa de atunci pina acum inseamna ceva.Hai ca pina acum poate nu era cazul dar de ce no face acum? Cineva pe aici spunea de ce ar face acelasi lucru sa vada nu stiu ce cratere.Se pare ca nu gandeste cind spune asa ceva.Luna reprezinta o sursa de exploatare si cu cit incepi mai devreme cu atit iti asiguri ce ai nevoie la timp. Daca luna este identica cu pamantul are fier si alte resusre de care noi avem sau o sa avem nevoie.Asa ca inainte sa spuneti la ce sa mai ma duc ginditi si apoi spuneti.Planeta marte la fel nu se duc acolo doar asa sa vada ce este sau cum este.Considera planeta marte mai acceptabila ca luna in sensul ca te poti misca mai usor are ceva gravitatie mult superioara lunii.Dar nici luna nu trebuie lasata din calcul.Chinezii oare de ce vor sa ajunga pe luna si sigur o vor face si or sa fie ei primii care ajung acolo.O gfac pentru resurse nu ca vor sa se dea mari.Cei care gindesc nu stau cu miinile asa in sint actioneaza pentru viitor.Omenirea va epuiza resursele cindva si dupa ce vor face? Trebuie sa luam din alta parte si luna este la indemina. Daca sa zic se descopera fuziunea vom avea nevoie de helim si de unde? De pe luna bineinteles.Deci nu am mers pe luna sau incercam sa mergem pe alte planeta sa ne jucam sau sa ne plimbam ori sa aratam ce tari sintem noi.Cam asa sta situatia si cu siguranta americanii nu au pus piciorul pe luna.Acum le este teama ca se vor duce chinezii si vor vedea ca nu e nimic, adica urma de astronaut sau steag sau alte chestii.Si atunci sa te tii sa vedem cita credibilitatea mai au cei de la NASA sau guvernul American.Din ce se aude se incearca sa se puna bete in roate chinezilor pentru a nu ajunge pe luna.Asta spune multe si se pare se da ceva o batalie si pe resursele care sint.Cine este primul acolo ia partea leului deci are putere.Restu sint povesti cu nibiru si alte basme.

| Seby90 a răspuns (pentru relian):

Pentru ca au montat o oglinda care este menita sa reflecte un fascicul laser de pe pamant pentru a masura distanta dintre luna si pamant constant, pentru a afla daca aceasta se indeparteaza sau apropie.
Iar ai vorbit fara sa gandesti.

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor
Daca ar exista, nu neaparat "oameni", ar trebui sa existe atmosfera, si se tot spune ca urmele lasate de astronauti inca exista, pentru ca nu exista atmosfera ca sa le stearga, si apoi, ar trebui sa fie "colorata" Luna, sa semene cu Pamantul, mai ales ca ambele corpuri sunt facute din acelasi material (Luna s-a format din bucatelele aruncate in spatiu in urma coliziunii a 2-a planete, de unde a rezultat planeta noastra).

Nibiru nu exista. Ar fi prea mare planeta, prea mare orbita ei, prea mica viteza de deplasare (miscarea de revolutie) ca sa n-o vedem. De fapt, ar fi trebuit s-o vedem de mult, pentru a ne distruge in 21 dec, trebuia sa fie foarte aproape de Pamant.

| Neberius13 a răspuns:

Daca chiar ar exista, probabil cei de la NASA nu ar spune asta populatiei pentru a evita panicarea inutila, oricum nu prea cred ca are vreo legatura cu acea prostie cu ''sfarsitul lumii'', consider ca sansele ca un eventual sfarsit al lumii sa aiba loc cat timp vei trai tu si mult timp dupa sunt foarte aproape de zero