| Fineness a întrebat:

Banii, faima sau familia, prietenii dragi? Atentie! Doar una dintre acestea doua variante ai voie sa alegi.Va rog sa justificati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca familia. Nimeni nu poate sa umple un gol pe care l-ar lasa pierderea unui suflet drag. Familia este cel mai frumos dar pe care ni l-a dat Dumnezeu.Banii nu pot sa iti ofere fericire, dar familia, da!

13 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Familia! Pentru ca ma sustine cel mai mult in orice!

| DorelSudoru a răspuns:

Banii fara bani nai faina, familie si pprieteni

| Ecea a răspuns:

Banii.
Faima este o prostie.
Familia o poti cumpara oricand.

P.S Oare sunt eu nebun sau aceste 2 variante sunt de fapt 3?

| shadovv a răspuns:

E cam tampita intrebarea. Logic ca toata lumea o sa afirme ca aleg familia si prietenii.

| Fineness explică (pentru shadovv):

Poi,unii ar alege si banii!

| shadovv a răspuns (pentru Fineness):

Nu "unii" ci "multi". Da ar alege, dar cu ce te ajuta pe tine. Toata lumea stie de existenta oamenilor rai si a oamenilor buni.

| soupflood123 a răspuns:

Banii, faima. Fiindca banii te ajuta mai des decat familia, prietenii. Tragic dar adevarat. (Pana si prietenii "stiu de ce".)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia...logic! Micile familii au ca exemplu un tipar mafiot, toti banii se strang de sarbatori iar capul familiei ii face praf sub diverse pretexte, nu ai voie sa aduci alti membri fara aprobarea capului si in plus ca nu poti iesi din ea prea curand.
Ba nu, faima! m-am razgandit! nu vreau ca lumea sa ma uite prea curand asa ca incerc sa fac si fapte buna fara ipocrizie la mijloc.
Ba nu, banii! poti avea prieteni falsi pe care ii poti lua peste picior, in plus am o siguranta mai ales ca sistemul cladit de altii(nu de mine) se invarte in jurul banilor.
Deci clar! da? nu vreau nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata vreme cat nu-ti sacrifici familia si/sau prietenii in favoarea banilor cred ca poti sa le ai pe amandoua.Totusi, daca as fi obligat sa aleg, as alege familia si prietenii. Sa fii faimos, bogat si bucuros dar singur mi se pare un lucru trist.

| andrei733 a răspuns:

Familia pentru ca banii se duc pe apa sambetei, faima nu stii cat poate sa dureze iar prieteni habar nu ai cand te pot trada

| TheBlueDragon a răspuns:

Banii si faima deoarece banii te ajuta defiecare data decat familia...Si faima pentru mai multi baniwinking

| Gabriela100 a răspuns:

Banii si faima deoarece fara bani nu poti sa ai familie sau prieteni. Banii te ajuta de fiecare data, neconditionat, insa familia nu. Cat despre prieteni, nu poti fi niciodata sigur ca nu au un interes gascuns. Si sunt sigura ca in ziua de azi, majoritatea ar alege banii, chiar daca nu recunosc asta.

| Stelutzaa a răspuns:

Familie.deoarece prietenii nu vad ca tu plangi sau te sbati cu o problema grava cand esti acasa. familia ar trebui pusa pe primul loc.deoarece : familia te cunoaste cel mai bine.stie cum esti, stie cand nu te simti bine.iti cunosc fata daca ai plans sau nu. daca te macina ceva ei stiu. familia e cel mai depret lucru.si prietenii dr nr 1 e familia :* [ daca s-ar putea o fundita :d puppy dog eyespuppy dog eyes ]