| Virkno a întrebat:

Politeţea este depăşită astăzi? Justificati-va raspunsul.

1 răspuns:
| yekto a răspuns:

Poate pentru o parte a populatiei din Romania dar eu cred ca nu. cum imi argumentez raspunsul? ei bine iesi din tara si ai sa vezi. si chiar si in tara ai multe avantaje prin a fi politicos.
cred ca este important sa te adaptezi situatiei. banuiesc ca nu esti tocmai cool daca esti politicos in puscarie (desi sunt smecherii cu care esti nevoit sa fii) *vorbesc doar din auzite si banuite, nu stiu sigur* dar sigur nu obtii mare lucru daca esti mai putin politicos intr-o institutie sau cu partenerii de afaceri, sefii, autoritatile (politie, garda financiara...)