| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am si eu nelamurire...aseara pe balconul meu a venit o bufnita mare care canta! Stiti ce ar simboliza asta? big grin
Astept raspunsuri, merci happy

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

O venit sa te cheme la Hogwarts fato, ai verificat sa nu aibe vreo scrisoare?
Cel mai bine mergi la cea mai apropiata gara si te trantesti de un perete, poate gasesti intrarea secreta.

15 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sigur aflai raspunsul daca il puneai chiar ei; o portiune din raspuns clar este sa interactioneze cu tine intr-un fel sau altul odata ce a aparut in prezenta ta iar tu esti miscata de acest fapt

| relian a răspuns:

Sint 2 posibilitati.1- Prin zona ta misuna sobolanii, insecte mai mari, soareci etc cu care ea se hraneste si normal sa vina la tine si 2- tot cam la fel insa casa ta fiind mai retrasa sau voi nu o speriati sa isi stabileasca tabara la casa ta.In orice caz este bine sa o protejezi ca va face numai bine.Multi oameni le gonesc, le omoara chiar, cauta sa faca orice sa nu le aibe prin preajma.Si pentru chestia asta ete de vina numai biserica pentru ca bagat in capul oamenilor numai prostii despre aceasta pasare atit de folositoare.Insa romanii nici astazi nu sint lamuriti si asculta tot biserica.In tarile din vestul Europei sint protejate, oamenii chiar le fac casute, le fac sa stea in preajma casei lor pentru ca consuma rozatoare, insecte care dauneaza livezilor, pomilor in general.E mult de spus insa nu stiu daca romanii au vreo intentie sa asculte si sa se lamureasca cum sta situatia.

| Mădă0611 a răspuns:

Poate ii era foame doar, sau era obosita si a luat o pauza.

| sublime89 a răspuns:

Trebuie sa simbolizeze ceva? E doar o bufnita care s-a nimerit sa vina pe balconul tau.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Absolut nimic.

| MskDesign a răspuns:

Bufnita a vazut Veveritzaa si probabil s-a gandit ca ar putea fi buna la cina si de aceea s-a oprit la balcon la tinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic. E si ea o pasarica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi daca tu esti berberita, lu mihaita din berceni, sa stii ca bufnita mananca berberite.

| CezaraEM explică:

Cele mai tari raspunsuri! Multumesc tuturor...si nu pot decide cui sa ii dau funda?! kiss
Nu ma asteptam sa raspundeti asa multi

| pastru009 a răspuns (pentru CezaraEM):

Da-i funda celui cu Hogwarts. rolling on the floor

| angus35 a răspuns:

Bufnita este simbolul intelepciunii. Poate voia sa iti dea din intelepciunea ei.Acest lucru numai tu stii ca doar tu ai fost acolo.

| Sunshine18 a răspuns:

1.tot felul de chestii intunecoase care tin de superstitii(moarte, boala...)
2.o simpla pasare care si.a gasit sa.ti odihneasca arpioarele la tine pe balcon.
sfatu meu:ignora 1, bufnitele sunt creaturi bunehappy

| valeriu1900 a răspuns:

Semn ca peste 3 saptamani o sa te mariti.

| Suciu1995 a răspuns:

Bună Seara!, după cate ştiu eu buvniţa nu simbolizează nimica, doar Cucuveaua.