| LENA_9665 a întrebat:

cine a citit Pe aripile Vantului? Ce impresie va facut? Eu personal as vota romanul ca cel mai bun roman de dragoste everhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut si mie. Cel mai mult mi-a trezit admiratia eroina principala si modul sau de a percepe lumea, am invatat cate ceva de la ea. Ca roman de dragoste nu stiu cum sa-l notez, ca nu il vad prin prisma asta... Am atras atentia mai mult la momentele-cheie de maturizare a eroinei, decat la subiectul propriu-zis.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E cartea mea de capatai.Cred ca am invatat-o aproape pe de rost...

| NOBODY a răspuns:

Pe aripile vântului era cam frig.

| bogdan_5596 a răspuns:

Citeste si pe acestea si pe urma fa comparatia
Marile sperante de Charles Dickens
Adolphe de Benjamin Constant
Tess d'Urberville de Thomas Hardy
Enigma Otiliei de George Calinescu
Patul lui Procust de Camil Petrescu
La rascruce de vanturi
Paul si Virginia de Bernardin de Saint-Pierre
Fii si amanti de D.H. Lawrence
Floarea intunecata de John Galsworthy
Moartea lebedei de Ion Grecea
Panza de paianjen de Cella Serghi

| SmileFreedom a răspuns:

Este foarte frumos romanul.Este fascinant si sunt de acord cu tine.La mine mai intra si Lorelei.Sunt carti extraordinare care fac istorie.