| Tania a întrebat:

Este adevarat ca tonul vocii care il are o persoana cand vorbeste cu noi ii tradeaza starea?
Prietenul meu spune ca sa nu ma iau dupa tonul care il foloseste, dar totusi ...eu zic ca este o chestie importanta.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bineînțeles, tonul vocii trădează foarte bine starea omului. Dacă ești atent la detalii, îți poți da seama dacă te minte sau îți spune adevărul, dacă e trist, nervos, supărat, obosit, relaxat, excitat, entuziasmat, bine dispus, etc.

Când vorbești cu cineva la telefon, îți poți da seama și dacă stă jos sau în picioare și, evident, poți sesiza foarte ușor când acel cineva zâmbește.

Vocea îți poate spune foarte multe despre starea unui om și intențiile lui.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat, o tradeaza cacaria care o invata de la alti fraieri/e.

| mdany a răspuns:

Da.Asta am vazut-o la multi.Mai ales cand se simt vinovati asa de repede li se schimba starea(vocea, miscarile corpului, si mai ales miscarile ochilor)+culoarea feteilaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar grait-ai.

| iKronstadt a răspuns:

Habar n-am! Intreaba si tu prepozitia "pe". Se pare ca n-ai auzit de ea, asa-i? laughing
Tonul iti foloseste prietenul? laughing
Cine te-a invatat limba romana, papagalul Coco?