| lazio9 a întrebat:

E adevarat ca daca nu mananci aproape deloc si esti obosit cateodata vorbesti fara vlaga? Astazi am patit-o cand mi-am cumparat o cartela aveam tonul vocii jos fara vlaga si mi-a fost greu e adevarata zicala" VORBESTE MAH! NU AI MANCAT nimic ASTAZI? "

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Nu crezi ca este si normal, ca atunci cand nu-i dai organismului hrana(dar mai ales apa), sa nu poata functiona cum trebuie? De aici si oboseala, extenuarea, lesinul.