| ParanoidKidu a întrebat:

Mă simt extrem de revoltat când văd zeci de mii de utilizatori care nu au"toate corăbiile pe casă". Categoriile "Dragoste si Sex"(unde se pun întrebari fără nicio logică, Ex: "Am facut sex cu un porc.Am şanse să rămân gravidă?" si "Ştiinţă şi Filozofie"(unde utilizatorii pun întrebari cu un grad de cultura foarte scăzut). De chat ce sa mai zic, când o groază de utilizatori înjură şi se iau la harţă din senin, uneori fără niciun motiv.Site-ul TPU se duce de râpa rău de tot, şi adminii nu fac absolut nimic, de cât să mai suspende câţivă utilizatori când îşi aduc aminte. În fiecare zi apar 500 de noi utilizatori dintre care 75% dintre aceştia îşi fac cont numai ca să pună spamuri si să înjure pe chat.TPU are probleme tehnice non-stop din cauza nesimţiţilor astora. Vouă vă place situaţia asta? Eu aş vrea să schimb ceva pe site, dar ma obosesc degeaba am impresia.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face o astfel de "sesizare" direct adminilor, http://www.tpu.ro/contact
Ai mare dreptate, tot mai mulți au conturi multiple, sunt doar suspendați (mai bine ar trebui "evacuați" fără prea mare tam tam, etc.), cerșetori de fundițe, etc.
Pa, pa.

20 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce nu folosești diacriticile în mod constant? Sunt extrem de revoltată din această cauză.

Apache
| Apache a răspuns:

TPU e doar un site nu se merita sa te consumi atata pentru un site
Atata timp cat exista anonimitate pe net intrebari de genu o sa tot fie.
De ce? Pentru ca nu ii stie nimeni, si nu le pot reprosa nimic personal, fiindca nu ii cunosc in realitate...stai linistit ca in viata reala nu pun asemenea intrebari
Dar este si o parte buna cu anonimatul pe net.
Privind raspunsurile, intrebarile unui om anonim pe net ...iti dai seama de adevaratul lui caracter
,, din pacate ...se vede ce caracter au unii,,

| harciog a răspuns:

Tu chiar crezi ca o anumita calitate conteaza? In cultura, daca te uiti atent, vei constata ca tot ce-i de calitate va ramine in rafturi.Vor cumpara doar citiva.Site-ul nu-i decit comercial si atita timp cit sint prosti si din partea ateilor cit si a credinciosilor sa se bata in capete pe nr.de clicuri e totul ok.Ai de gind sa creezi, retrage-te frate si creaza.Aici nu-i decit o circiuma virtuala rau famata.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Macar de s-ar usura putin functia de raportare. La unele intrebari (ma intreb de ce nu la TOATE), apar optiunile de raportare de pe prima pagina a categoriei si nu mai e nevoie sa deschizi intrebarea (click), sa te duci pana la capatul ei (scroll down) si s-o raportezi (4 click-uri). Ti se face lehamite.
Ah. Si dupa ce termini cu sportul asta, te rogi cerului sa se mai gaseasca inca unu' cu tiglele pe casa s-o raporteze si el ca sa dispara. Ca altfel, toate click-urile alea sunt munca-n zadar.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu am incercat, urmareste intrebarea mea si raspunsurile ei (mai ales penultimul, unde am pus si raspunsul oficial):

http://www.tpu.ro/......-sa-ceara/

Scrie-le si tu un mail in care sustii propunerea mea. Oricum, a fost ultima mea incercare sa mai schimb ceva. In rest, selectez cate-o intrebare interesanta si gata.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca toti utilizatorii corecti(si cred ca sunt desti) si-ar da mana si ar raporta absolut toate postarile neconforme regulilor TPU atunci am avea site-ul mult mai curat si civilizat. Cred ca, dupa ce le-ar fi raportate si sterse multe postari, s-ar linisti si cei cu postari neconforme, macar pentru ca s-ar obosi degeaba. Numai bine!

| FucktheSystem a răspuns:

Omule, e doar un site, calmează-te, nu-ți place treci peste, nu-ți place site-ul nu mai insta.
Nu cred că era cazul să te plângi de întrebările cu un grad foarte scăzut de cultură de la S/F pentru că nici întrebarea asta nu prea are ce căuta aici mai degrabă ar trebui la Totul Despre TPU.
Deci practic și tu te asemeni cu cei care-i condamni, interesant.
Și totuși de unde ai scos că 75% își fac cont să pună spamuri? Eu cred că din mintea ta și n-are nici o relevanță.
Totuși ce caută asta la S/F?

| Klepto a răspuns:

Te strofoci degeaba, nu-i site-ul tau, nu-i problema ta.
Am curul mare si atenueaza orice prostie care o vad pe TPU.
Internet = anonimitate = pot sa fiu cine vreau eu sa fiu, pot sa fac ce vreau, pot sa vorbesc cum vreau.Toti pe internet se transforma in Keyboard Warrior.
In unele zile TPU este raiul infrantilor mental si de plictiseala.

Totusi de ce nu la categoria Totul despre TPU?

| CoquineNoire a răspuns:

Avem acelasi LCD. hi5

| AlxMro a răspuns:

Site-ul TPU(toti pentru unul), permite accesul oricarui om, fara sa conteze daca acest om este prost, destept. Nustiu de ce te deranjeaza pe tine acest lucru, ca sunt pe site utilizatori "care nu au toate corăbiile pe casă", cand poti pur si simplu sa nu bagi in seama activitatea acestor persoane. Apropo aceasta intrebare nu cred ca-si are rostul la categoria Stiinta si Filozofie, ca atare ar trebuie "pusa" la categoria Totul despre TPU. In viata fiecare trebuie sa-si vada de treaba lui, nu suntem numiti sa catalogam alti oameni, prosti, inapti, idioti deoarece ne coboram la nivelul lor.

| Laura a răspuns:

De ce te simți revoltat? Te obligă cineva să bagi în seamă întrebările care nu-ți plac?

| VacutzaRoscata a răspuns:

Corabiile pe casa? nu stiu de ce te dai tu asa inteligent, se spune toate tiglele pe casastraight face

| Julieღ a răspuns:

Ai dreptate... si eu refuz sa raspund la intrebarii de genul acela. dar ce putem face noi? :-(

| Metin2zM a răspuns:

Noi nu putem face nimic din pacate. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca voi va consumati pentru un site... Pune, ma, mana pe o carte sau dezvolta-ti un talent, daca ai un spirit revoltat, si schimba ceva in societatea reala, nu intr-una virtuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te ba si fa nani! Nici n-ai aparut bine pe site si faci gura cat sura. Pupa alte chestii, ca de astia ca tine este satul TPU! Site-ul merge prost din cauza celor ca tine, cei care posteaza ineptii doar ca sa se afle in treaba. Sa nu mai spun ca i-ai trimis niste mesaje in privat fratelui meu (K), mesaje de care i-ar fi rusine oricarui om cu tiglele pe casa. Cata nesimtire ai pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o lista intreaga de categorii.mergi la care iti place, sau raspunde doar unde stii ca poti ajuta.simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VacutzaPoartaTanga mi-a luat vorba din gura. Corabiile stau in apa, nu pe casa. Asa ca daca ale tale au luat locul tiglelor care alcatuiesc acoperisul, faci parte din multimea enumerata de tine. Tu ai zis-o cu gura ta. Pe viitor nu mai folosi expresii pompoase de care nu esti sigur ca le stii bine sensul sau numele. Sau da o cautare pe google/dex.

Multi pun intrebari de plictiseala sau sunt trolli. Multi pun la categoria nepotrivita. Ce e de filosofat la intrebarea asta?
Stai calm. Poate o sa se faca ceva, noi ignoram si adaptam. Pana s-o inchide sau l-ar „hackui" cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah,nu esti singurul.Am mai citit zeci de intrebari de genul acesta.
Si admin-ul se schimba, acum cica' e Cristina.I-am dat mesaj de vreo 10 ori ca vreau sa adaug la prieteni pe cineva si nu pot si inca cate altele...si nu-mi raspunde.
Ei stau foarte linistiti pe blog...

| Carrie a răspuns:

Sunt total de acord.Cred ca acesti oameni se simt superiori fata de cei care au totusi minte.De aceea injura, pun spam-uri peste tot.Sa stii ca site-ul TPU nu este nici primul si din pacate nici ultimul site cu astfel de utilizatori.Ma bucur totusi ca mai sunt oameni intregi la minte.Din nefericire, sunt putini. sad