| DanySpeedy a întrebat:

Buna,
O sa para o tampenie dar e adevarat...
Intr`o zi cand am cautat in Vitrina unde imi tin farfuriile. aveam intr-un bol mai multe farfuri bagate ( puse in bol una peste alta) iau bolul cu farfuriile scot farfuriile si cand ajung la ultima farfurie vad cai taota tandari pe fundul bolului, toata era sparta in bucati foarte mici ( stiti si voi cum se sparge geamul la masina la accident in bucati foarte mici rotunde)
Nu imi pot imagina cum s-a intamplat asta. o fi vreun semn ceva?

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Probabil datorita greutatii s-a spart. De obicei farfuriile sparte semnifica un singur lucru: trebuie sa mergi sa cumpari altele.

6 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Claar,e semn de la Satana că trebuie să te convertești la călugărie, la abstinență.Ah te pun eu să spargi fafurii...bine că n- fost oglindă!

| Dash a răspuns:

Nu, nu e nici un semn!
Sa stii ca sticla si portelanul se sparg pur si simplu daca stau foarte mult timp neatinse si sub presiune (in cazul asta, presiunea cu care apasau celelalte farfurii pe ea).

| Furculingură a răspuns:

E semn, da,da, da, daaaa...semn ca ai inceput sa o iei razna big grin

| ElenaErika a răspuns:

Pai ori fusese sparta mai de mult de cineva din casa si resturile au fost si cioburile au fost puse acolo doar ca sa nu afle mama tahee hee, ori farfuria era confectionata dintr-un material mai putin rezistent si nu a mai pututu sustine si grutatea celorlalte farfurii. Nu cred ca e vorba de vreun semn

| iulli21 a răspuns:

Cred ca doar le-ai pus aiurea si ultima a fost presata atat de tare incat a cedat. Cat despre "semn" poti sa stai linistita, deoarece nu-i nimic special, se poate intampla oricui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cite servicii nu i-am nenorocit lu maica-mea si apelam la acest truc.A mers intodeauna.