| Timidul333 a întrebat:

Am spart un geam de vitrina botanica ce nu se mai gaseste in tara la momentul actual. Este gros si pare ca ar putea fi lipit, nu stiu sigur. Geamul nu a fost spart in bucati foarte mici, ci in cateva bucati mari. Chiar caut o solutie neaparata pentru ca mama mea e trista datorita acestei fapte pe care am facut-o si vreau sa o fac fericita cu un geam la fel, sau poate chiar tot acelasi. VA ROG MULT AJUTOR!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

M-e teama ca geamul trebuie inlocuit, nu lipit!

| Kerre a răspuns:

Chiar daca s-a spart in bucati mari, tot s-a spart si din pacate nu cred ca ai putea sa-l lipesti sau ceva. Singura solutie este sa dai comanda de un geam asemanator sau chiar la fel din alta tara daca modelul dat nu se mai gaseste la noi.

| Edisor27 a răspuns:

Din pacate, singura solutie este sa cumperi alt geam deoarece inca nu s-a inventat o substanta care sa lipeasca geamul, si nici nu o sa se inventeze una cat de curand...deci din pacate trebuie sa comanzi acel geam si, oricum nu o sa vina chiar asa de repede cum o sa vina din RO in 2-3 zile ci cam in 2 saptamani. Cam asta e singura varianta...Si un geam din acela e foarte scump, deci mama ta o sa aiba de platit o nota mare de plata.
Bafta!