| Larisaaaa a întrebat:

Prin ce credeti ca se caracterizeaza personalitatea omului si care ar fi factorii care ii determina formarea?
Multumesc :*:* Funda

Răspuns Câştigător
| Zuzzy05 a răspuns:

O persoana se formeaza in primul rand acasa,conteaza educatia primita si sa se ocupe familia de ea,nu s-o neglijeze.Dupa ce oamenii cresc,ajung sa faca parte din diferite grupuri sociale:la gradinita cand incepe sa cunoasca lucruri noi si interactioneaza cu copii de varsta sa,la scoala cand incepe sa isi schimbe modul de a gandi,anturajul este o influenta majora asupra unui om...Orice vede,aude,simte ii poate forma o parere despre lumea inconjuratoare si mai conteaza trairile unui persoane. Daca a trait mereu in puf,rasfatat, nu va sti "sa ia lumea in maini" cand va fi mare si trebuie sa se descurce singur. Daca a suferit mult in viata, suferinta face un om sa se maturizeze incet-incet si sa isi schimbe modul de a gandi.Pe scurt, TOTUL influenteaza personalitatea unui om happy.

1 răspuns:
| Offelia a răspuns:

Cu siguranță unu din factorii importanți sunt oamenii care-l înconjoară. Cred că se caracterizează prin ce activități are, cum se poartă cu cei din jur, cum se uită, cum vorbește.