| Damian a întrebat:

Buna,... sa va fie inima... stau si ma gandesc la reincarnare, oare daca s-a intamplat sa ajungem pe lumea asta o data, cred ca se poate inca o data, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Nu prea cred sa aiba importanta revenirile pentru ca oricum nu se pastreaza nimic in memorie decit in foarte rare cazuri si deci in fiecare viata esti cu totul o alta entitate.

11 răspunsuri:
| Hăgiul a răspuns:

Mi se pare PUR irational sa contrazici reincarnarea doar pentru simplul fapt ca tu "nu crezi" in ea. Exista mii de cazuri in care copii isi aminteau o alta limba, descriau in detaliu cele mai mici locuri. De ce tot negati? DE CE, este mult mai usor decat a munci si a vedea daca este adevarat?

| Birjaru a răspuns:

De ce neaparat pe lumea asta?

| Damian explică:

(7 August 2011 23:54 )
hummer a răspuns:
Nu nu se poate, pe lumea asta suntem in trecere doar o singura data apoi ne intoarcem acasa de unde am fost creati si ne ocupam fiecare locurile noastre, iar pe pamant alta echipa de suflete e pregatita sa isi primeasca corpurile, foarte simplu si bine pus punct sistemul winking... da de unde sti tu ma?

| brandiburu a răspuns:

Nu-ti fa griji, mai devreme sau mai tarziu vei afla. Cand vei muri.

| trifescugabriela a răspuns:

Sincer nu cred in asa ceva!

| hummer24 a răspuns:

Nu nu se poate, pe lumea asta suntem in trecere doar o singura data apoi ne intoarcem acasa de unde am fost creati si ne ocupam fiecare locurile noastre, iar pe pamant alta echipa de suflete e pregatita sa isi primeasca corpurile, foarte simplu si bine pus punct sistemulwinking

| Cita a răspuns:

Sincer,eu cred.Deoarece m-am uitat la prea multe filme anime. rolling on the floor

| muhuaxela a răspuns:

Buna, tu crezi in Dumnezeu? citeste Biblia...

| Roberto a răspuns:

Nu cred.Sincer chiar nu cred.Toti vor sa se reincarneze si sa traiasca 100 de ani fara reparatii dar in relalitate nu stiu ce sa faca intr-o duminica dupa masa ploioasa.O data traim pentru ca timpul este de ajuns celui ce stie sa il foloseasca.

| Radu1 a răspuns:

Eu cred ca este o prostie. Oamenii se nasc, traiesc si mor!
Nu exista viata de apoi, nu exista rai sau iad! Sunt doar niste clisee care in principal ajuta oamenii sa doarma noaptea :,, chiar daca mor, poate ma va astepta o viata mai buna ''.
De asemenea ajuta familile celor care au murit sa mearga mai departe la gandul ca,, poate a ajuns intr-un loc mai bun ''.

| Lasatunumele a răspuns:

Eu cred sincer in reincarnare. Dar nu de genu, ma reincarnez intr-un caine, gandac bla bla bla. Nu cred in rai, iad, dar cred intr-o forta superioara. Religia deja mi se pare o poveste de adormit copii, si ajung la concluzia ca biserica nu face altceva decat sa manipuleze.