| Danutsz a întrebat:

Am o intrebare legata de un vis, al carui este pentru prietena mea si sunt putin ingrijorat nestiind care ar putea fi raspunsul. Bunicul ei a murit ceva timp in urma dar stiu ca o iubea destul de mult. Are de multe ori acelasi vis cu el: viseaza ca se trezeste noaptea si apare el si incepe sa o stranga de gat si nu are aer si nici macar nu poate striga. Se trezeste foarte speriata. Va rog as vrea sa stiu ce inseamna acest lucru, eu cred destul de mult in vise... Va multumesc

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Cei doi s-au inteles intre ei la inainte de plecarea lui? poate prietena ta are constiinta neinpacata cu plecarea bunicului.

Sufera de vreo boala legata de respiratie(renita alergica, astm, etc)? - posibil sa fie aceasta cauza problemei

Daca nu este respunsul pentru cele de mai sus atunci doar spiritual se poate actiona la aceasta problema, e logic, altceva nu poate fi decat duh rau.

7 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sunt trairile ei ce declanseaza experienta din vis cu bunicu. Poate sa vorbeasca cu el si sa transmita gandurile pe care le doreste astfel experienta s-a din vis se va schimba.

| doctorandus a răspuns:

Poate are probleme cu respiratia (apnee?).

| SkatePunkk a răspuns:

Este probabil pentru ca ea se gandeste inca la el, inainte sa adoarma sau in timpul zilei. Probabil de asta, nu cred sa aiba vreo semnificatie anume, dar asta e doar parerea mea. Incearca sa ii explici sa nu se mai gandeasca la el si poate vor disparea si cosmarurile

| Danutsz explică:

Nu s-a mai gandit la el de foarte mult timp, nu cred ca e asta

| Danutsz explică:

Este posibil sa fie un duh rau deghizat?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Danutsz):

Da cel mai probabil

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Danutsz):

In acest caz trebuie sa fie tinut post, rugaciune.Chiar si tu poti sa faci asta pentru ea.