| onuțadeea a întrebat:

Bună seara! Știe cineva dacă cea mai apropiată stea (Proxima Centauri) poate fi văzută cu ochiul liber?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Cauta grupurile despre panamtul plat si intreaba acolo. Au aia filmari de stele cu zoom pe stea, cu P900 si P1000, cauti in files si in video, pe arhiva grupului. Unele au diferite culori, din spectrul curcubeu. Altele sunt plate, unele au apa, unele au o gaura in mijloc. Am vazut si cum se naste o stea. Inveti lucruri diferite de ce scrie in manualtul de geografie. Total diferite. Deci cauti pe Facebook grupurile cu Pamantul Plat, in romana si engleza, in special in engleza

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu se poate vedea.

| Dorotheea21 a răspuns:

Ce pacat ca s-a ajuns de la Proxima Centauri care nu se vede de pe Pamant cu ochiul liber, la Pamantul Plat. sad