| ella_6981 a întrebat:

Stiti cumva din ce carti as putea sa aflu mai multe despre magie? Pura curiozitate asa ca va rog sa nu sariti si daca nu aveti de gand sa ma ajutati mai bine nu raspundeti. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@NoChangeForUs, esti modest nu e chiar un basm de-al tau, esti destul de aproape de adevar.

@ella - Poti gasi moduri de divertisment si fara magie. Iar pentru a afla lucruri trebuie sa fii foarte, foarte deschis la idei noi, altfel ramai in aceleasi rutine ilogice in care traiesti de cand te stii (dar care sunt, intr-adevar, mai comode).

| NoChanceForUs a răspuns:

Totul fiind alcatuit din energie(hidrogen,azot...),cred ca magia ar presupune controlul energiei, deci ar putea exista.Dar asta e doar un basm de al meu, nu-l consider relevant.

Răspuns utilizator avertizat
| Tania a răspuns:

Citisem eu de mult o carte se numea procesele vrajitoarelor.

| zalisa a răspuns:

Seriile alea, Secretul vraciului, sunt vreo 7 volume și sunt o lectură foartă interesantă
ai putea să citești si alchimistul care e tot pe tema asta big grin

| AFiSaUaNuFi a răspuns:

Ciocanul vrajitoriei este cartea care cuprinde toate secretele vrajitoriei. Sper ca te am ajutat... FUNDAbatting eyelashes?