| Caddyi a întrebat:

Ce parere aveti despre Atei? (Pura curiozitate)

36 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"Baiei buni, pacat ca or sa arda in iad o eternitate."
laughing Are you kidding?

| Filip23 a răspuns:

Pt mine cei care stiu sa respecte libertatile celor din jur sunt OK.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/7BPYZaD.jpg

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fiecare este liber sa traiasca in ce religie doreste el..nu judecam pentru a nu fi judecati...
Fiecare are credinta lui..pana la urma, si ateii sunt oameni si cred ca asta conteaza cel mai mult.
O zi frumoasa sa aihappy

| Elvina a răspuns:

Oameni care au ales sa nu mearga dupa turma manipulata de popi. Ei au citit Biblia si si-au dat seama ce aberatii sunt scrise acolo, in timp ce asa- zisii crestini nu au citit-o si pretind ca il cunosc pe Dzeu.

| RAY a răspuns:

Find ateu ce as putea spune, am cunoscut ceva persoane atee sunt (suntem) persoane normale, singura mare diferenta e ca fara dovezi nu ai ce discuta cu ei, imi amintesc prima conversatie reala cu un ateu fara dovezi nu ma credea si facea foarte bine ma bucur de asta, e greu sa fi ateu dar mai greu e sa accepti realitatea, poate e mai usor sa fugi de realitate ca exemplu pupi moaste manci un mic si o bere si il votezi pe ponta in loc sa faci naibi ceva pentru viitorul tau si al copiilor tai

| neutrino a răspuns:

Normala, si ei sunt tot oameni, cu bune si cu rele.

| Fatamuntilor a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa judecam oamenii dupa felul cum gandesc, ci dupa fapte.
Avem libertatea de gandi, de a ne exprima gandurile.Vom fi judecati oricum indiferent daca suntem crediciosi sau atei, pentru ca religia este si va fi un subiec delicat.

| milan9 a răspuns:

Baieti buni in principiu, pacat de sufletul lor...
Mi-ar placea sa cred ca sunt persoane INCA aflate in cautare, necantonate in falsa "siguranta" oferita de propriul lor orgoliu. sad

| sublime89 a răspuns:

In general sunt oameni rationali, bine informati, si curajosi. E nevoie si de curaj pentru asa ceva, pentru ca nu e usor sa rezisti in fata presiunilor majoritatii religioase, si sa iti mentii parerea ta. Trebuie sa fii foarte sigur pe tine si pe lucrurile pe care te bazezi.

| Pricked a răspuns:

Dumnezeu să-i ierte.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ateii ie rai, ie rai cu mine sad

| Caddyi explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

rolling on the floor) De ce sunt rai cu tine? Ce le-ai facut? Eu sunt Ateu si nu sunt rau cu tine. laughing)

| CinevaNou a răspuns:

Sunt naspa no talking

| HueyFreeman a răspuns:

In general sunt purtatorii unui falus incredibil de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt-...-oameni?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni treziti la realitate, care nu le e frica sa gandeasca putin mai mult decat iti zice societatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna.

| DarkAndDreary a răspuns:

Satanisti! In iad cu ei!

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Hmmm! De cand fac parte din aceasta comunitate, am intalnit mereu aceasta intrebare. Si de fiecare data dadeam acelasi raspuns: "ii consider niste oi ratacite!"

Dar am ajuns la concluzia ca ma inselam! Ateii sunt niste persoane rationale si...libere. Nu le e teama sa isi spuna punctul de vedere. Au un mod de gandire interesant si foarte logic. La orice afirmatie au un argument puternic.

Dar un aspect mi-l voi mentine mereu! Orice le-ai spune, mereu te vor contrazice si o vor tine pe-a lor.

Good night! ^_^

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AwaZoh98):

Ai nu zau, crestinii fiind aia care orice le-ai spune te asculta si spun ca s-ar putea sa ai dreptate. Soto.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Exista tot felul de crestini! Cei indocrinati total, care o tine pe-a lor, si cei care sunt deschisi la noi informatii si accepta si parerea ta. Eu ma aflu in a doua categorie. big grin P.S. Soto e un fel de mancare cumva? laughing

| Exilee a răspuns (pentru AwaZoh98):

Este numele unei trupe de manele smug

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Exilee):

Mersi ca m-ai luminat! laughing >big grin

| cornelmircea1980 a răspuns:

Eu sunt ateu este vreo problema?

| Correct a răspuns (pentru cornelmircea1980):

TheMechanix a fost sarcastic, dupa parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMechanix):

Nu esti normal laughing, alta data scrie jos ca estu sarcastic, ca lumea chiar crede ce zici

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMechanix):

Hastag? am mai auzit rolling on the floor nu stiu unde dar ce reprezinta?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMechanix):

Alta chestie "inteligenta" iesita de acolo laughing, tipic

| Muntgvb a răspuns:

Pe om il iubesti.Cu pacatul este problema.Nu avem de ce sa omoram atei sau sa ii uram, si ei sunt copiii Lui Dumnezeu.Dezbaterile de tipul crestinism-ateism sunt cu totul o alta poveste.

| Caddyi explică:

Va multumesc pentru raspunsuri si sinceritate! O seara cat mai placuta tuturor! >big grin

| LeKaAlex a răspuns:

In primul rand ca sa fii ateu trebuie sa fii inteligent, De ex Stephen Hawhing spune ca Dzeu nu exista si crestini cu mai putina inteligenta zic ca exista, eu ma i-au dupa oameni inteligenti si se m-ai pun si intrebari si nu sunt raspunsuri, nu ca as fi un rom si as nega ceva bun ( dzeu) Dar adevaru ca Dzeu nu exista pentru ca nu sunt suficiente dovezi pentru a dovezi ca exista, si religia manipuleaza oameni la fel si banu, don't kiss the ***, or *** kill you