| 25Valerika25 a întrebat:

am nevoie de ajutor, as vrea sa stiu daca exista praf de stele?

17 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Mda, oarecum. e un concept filosofic nu ceva real, are legatura cu alchimia si magia nu cu lumea materiala.

| Inferno a răspuns:

Depinde ce intelegi prin praf de stele.

| RAY a răspuns:

O stea mare o supernova a explodat in vechiul nostru sistem solar din acele resturi sau format planetele, cometele, asteroizi si noi, de unde stim asta?
soarele fabrica doar 2 elemente hidrogen si heliu dar noi pe pamant avem atatea elemente cum au aparut ele?
au aparut in urma acelui colaps al acelei stele, o stea e ca o ceapa in interiorul ei se formeaza elemente noi prin fusiune nucleara
soarele a rezultat si el din acele resturi de hidrogen adunat la un loc de gravitatie

| stlucian a răspuns:

Sigur! TU IESTI! Totul e din praf de stele! happy

| WhatheWow a răspuns:

Categoric! Îmi pare rău că tocmai mi-am spălat hainele că-ți trimiteam o mostră. happy
Pământul e din praf de stele, noi suntem din praf de stele și aproape toate elementele au aceeași sursă. Un sistem solar se formează în urma unei explozii solare, stea care se face praf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yea, existawinking am eu o zana buna care ma aprovizioneaza, are si licurici, picior de iepure, titirez.
Funda n-am bagat pana acum, Fock me! sper sa n-ajung acolo!

| 25Valerika25 explică (pentru anonim_4396):

Era mai bine daca nu raspundeai

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns:

Uită-te la tine în oglindă și o să vezi praf de stele.
Noi suntem făcuți din praf de stele, noi și restul lumii ce ne înconjoară.

| MEIALI a răspuns:

Exista praf de stele, si ma pamantul nu e din el.Pamantul este format din lesuri de animale descompuse, plante, deteriorarea pietrelor.Voi nu invatati la geografie?

| ѕмιℓєє a răspuns:

Nu există praf de stele straight face
Şi nici zâne.

| SoundTHeWave a răspuns:

Normal, pamantul este facut din praf de stele, cand o stea explodeaza se formeaza nori imensi de praf si gaze care se numesc nebuloase.

| Messerschmitt a răspuns:

Exista! Tu esti praful, cu stelele... mai vedem :d

| agoodfriend a răspuns:

Stiu ca exista praf de copt. Tu ce stii?

| LegiuitorulX a răspuns:

Exista. Eu ii spun cox si-l vand cu 400 Ron/gr

| MasterGamerEddy a răspuns:

Normal! esti facuta din praf de stele!

| CoRnEtEL a răspuns:

Mai bine ia-ti explica ca nu toate lucrurile pe care le vede la tv sunt si adevarate, in loc sa faceti caterinca proasta la adresa ei, fiindca dati dovada de o mai mare prostie prin asta