| DariiDariia a întrebat:

Am nevoie URGENTA de niste sfaturi : cum sa fac un dinamometru scolar?! Funda =p~ urgent!

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Adica sa le masori puțele scolarilor dinamovisti?
nebunoo.

| DariiDariia explică (pentru NAMOLOS):

Eu am nevoie sa fie facut de mine.winking mersi oricum :p.

| NAMOLOS a răspuns (pentru DariiDariia):

K,ia o bucata de plastic scandurica 2/10 cm atasezi un arc pe ea prins la unul din capete cu o bucata de sarma la celalat pui un carlig, iar de capatul superior unde ai prins arcul de tablita prinzi o veriga sa poti baga degetul, pentru indicarea masuratorii lipesti pe una din spiralele superioare un semn rosu si gradezi rigla in functie de cate 1Kg cred cate pricepi la asta ...doar ai facut fizica, altceva? zi-mi ca nu e bun