| lalabandandreeafannr1 a întrebat:

:* Am si eu o intrebare, voi credeti ca exista fantome eu una cred 50% in ele voi?
cel mai bun raspuns are funda :*

16 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

DA, exista. In mod normal, daca e un suflet bun, sta pe pamant doar 40 de zile, precum stim.
Daca de exemplu ne aflam in America, unde religia si biserica sunt neglijate sau modificate si derivate, exista, pentru ca nici sfintirea casei nu exista la ei. Asadar, exista, cu precadere acolo unde barierele nu exista.

| Biggiesan a răspuns:

Eu am ceva experiență la capitolul telekinezie, teleportare și activități fantomatice. Dacă n-am bântuit de mi s-a acrit! Dar prefer să bântui prin locuri pustii! Când ajung prin case de oameni, văd biberoane înfocate după efecte din filme americănești și apoi mi se face greață. Mi-e că dacă vomit, să nu cumva să se prindă careva că le suflu ades în ceafă!

| RAY a răspuns:

Eu nu cred nici macar in existenta soacrei mele dar in fantome

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Din moment ce nu exista suflet, 0%. App, cum e posibil ca cei are cred in fantome sa creada in rai si iad (majoritatea face asta)? Daca sufletul merge in rai, nu are motive sa revina pe Pamant, daca merge in iad, nu poate evada, altfel iadul ar fi gol si centrul Pamantului ar fi rece, ca nu ar mai avea cine sa faca focul. laughing

| BiuL a răspuns:

Depinde ce intelegi prin fantome. Dace le percepi ca cele din filme, suflete ale oamenilor care au murit neimpacati si acum bantuie pe pamant sub forma unor chestii albe semitransparente, nu, nu cred, insa stiu ca exista multe lucruri pe care nu le intelegem si cred ca exista energii fara forma materiala si unii oameni numesc aceste energii "fantome" "spirite"

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca-ti place Lala band si J.B cum sa nu crezi in asa ceva?
Cei ce sunt 0.000(...)1% ca asa ceva exista, sunt idioti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred pentru ca am vazut de doua ori.

| Scarbo a răspuns:

0%

| Buresbista123 a răspuns:

HAHAHHAAHHAH asta e raspunsul meu iti pun de pe acum nu exista nici Mos Craciun nici fantome si nici Dumnezeu sa ai o seara buna!

| Dippa a răspuns:

Nu credhappy

| Rock10 a răspuns:

Bineinteles ca tu crezi in fantome...doar asculti Justin B(i)ebe(r) si esti fana (b)La (b)La band! Ce rost mai are sa rationalizezi cand canalele de muzica de proasta calitate o fac pentru tine! Keep going...vei deveni cetateanul roman favorit al politicienilor.

| sticla09 a răspuns:

Intrebarea e, oare si fantomele asculta justin bieber? nu stiu, probabil.

| BiuL a răspuns (pentru sticla09):

Win! laughing)

| Musique a răspuns (pentru sticla09):

El e o fantomă.

| FocusMood a răspuns:

Eu cred ca exista! Nu ma refer ca in filme, sa te sperie sau din astea... Sunt unele ratacite care nu stiu pe unde sunt si nu trec dincolo. Eu am vazut odata una cand m-am trezit brusc noaptea din somn. Am crezut ca e mama si m-am ridicat s-o intreb ce face si nu mai era. Da stiu sigur ca am vazut si acum stiu cum arata...

| Lui_Razgaiata_1996 a răspuns:

Dupa secole intregi de observatii care nu au dus la nicio dovada a existentei lor, un studiu recent sugereaza ca in Marea Britanie credinta in fantome este in crestere.Majoritatea persoanelor spun ca fantomele fac parte din imaginatia noastra dar exista studii care confirma existenta lor.