| anonimul a întrebat:

Buna TPU...ce stiti despre Noua Ordine Mondială? adica am vazut ceva pe youtube despre Masori si Iluminati si n-am inteles ABSOLUT nimic si in general ma prind repede:). daca tot nu stiti despre ce vorbesc uitati-va la clipul asta: http://www.youtube.com/watch?v=um0CZiagmZU&feature=relat ed..daca stie cineva ce naiba e asta va rog sa-mi spuneti si mie:D

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-am deschis link-ul dar cind aud de ordine mondiala ma apuca sughitul instant si ramin cu gura cascata ca un surd care nu intelege si tot intreaba;-Aaaaa? Aaaa?

| doctorandus a răspuns:

Asta se numeste teorie paranoida a conspiratiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce coincidenta eu la scoala altfel am vazut un film despre asta, evident ca nu prea am fost atenta decat la a 2-a parte. oricum nu am prins mare lucru decat ca americani sunt iluminati si ca daca ai sa citesti carti despre evoluare spirituala ai sa vezi ca spun"devin-o iluminat" bine, normal ca nu vor sa spuna fi rau cum intelegem noi sensul sau cum spun uni oameni " Lady gaga- iluminati" au schimbat sensul cuvantului pentru a induce in eroare. am vazut ca era ceva leagt de lucfer ca sunt PRO laughing. Consider ca toate inscenarile acestea cu rol cu tot am fost pentru a manipula lumea, nimic bizar.Dar in rest nu am prins nici eu mare lucru ca documentarul ma cam plictisea.

| Illvix a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
Incepe de aici si daca esti interesat, aprofundeaza. Cum e vorba de societati secrete aici, credibilitatea surselor nu poate fi verificata decat in mod rational.