| vexaystaff a întrebat:

credeti in vise? Au vreo legatura visele cu realitatea?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Visele "are" legatura cu realitatea prin reflectia asupra starilor care te domina in viata de zi cu zi.
In rest, sa crezi ca in vis ti se va arata viitorul e cea mai mare prostie.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Visele sunt doar transpuneri conștiente la diferitelor stări subconștiente sau rezultatul frustrărilor omului, și nu au legătură cu realitatea.

| T0T a răspuns:

Visele "are" legătură cu realitatea, însă nu în modul la care te-ai gândit tu.

| xerxes1 a răspuns:

Visele sunt mesaje de la subconstient.Este un alt univers unde poti sa evoluezi la fel de rapid ca in celalalt vis numit de multi realitate.