| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta visele pentru voi?
Credeti in vise?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nu cred ca ar insemna ceva... dar atunci cand imi convine visul ma mai amagesc si eulaughing

24 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Visele pentu mine nu reprezinta nimic, sunt doar...vise si nu cred in ele.

| SweetCandy a răspuns:

rolling on the floornu fii rea q bubu, k ea se supara pe bunerolling on the floor
cred da' nu fac din asta un tel in viatabig grin
vezi k imi esti dator...hee hee

| BUBULINA a răspuns:

NUUUU, nu cred in asa ceva

| BUBULINA a răspuns:

ang3l_or_d3v1l imi cer scuze nu am sa mai raspund

| JackieSue a răspuns:

Eu nu prea visez noapte, si cand o fac se adevereste totul straight face

| JackieSue a răspuns:

Eu nu prea visez, dar cand o fac se adevereste totul urmatoarea zi.

| teopinkrose a răspuns:

Nu stiu ce sa cred despre ele... dar de mai multe ori, eu si verisoara mea(suntem foarte bune prietene), am avut acelasi vis :I
Dar de multe ori, ceea ce am visat chiar mi s-a intamplat. big grin

| dulcika a răspuns:

Da cred in vise... dar stiu ca unul nu mi se indeplini niciodata.crying

| Dan a răspuns:

Depinde de vise si apoi sa vedem.

| doinitza a răspuns:

Visele reprezinta subconstientul nostru, de ce sa nu crezi in visele frumoase care (daca vei crede cu adevarat) se vor materializa, visele urite le arunci la cosul de gunoi si totul este ok...eu am visat si vise banale, amuzante... uneori visul poate sa reprezinte altceva decit ca ai vazut in el, simboloizeaza ceva...depinde cit de superstitioasa esti...viseaza numai frumos si crede numai in frumos

| Yly a răspuns:

Uneori da.de ex aseara l-am visat p ex-u.si azi l-am vazutlaughing.am mai patit asa. da nu inseamna k tot ce zboara se manancalaughing

| annda a răspuns:

Eu astept sa patesc ceva daca ii ceva de bine daca visez urat uit repede. big grin

| somniferu a răspuns:

Visele sunt cu totul si cu totul ceva deosebit...si de multe ori pot fi adevarate...
Apropo cine stia ca pe noate fiecare persoana viseaza in genereal cam 3 vise? si doar unul in tinem minte cand ne trezim.
Un vis dureaza intre 5 si 10 secunde dar noua ni se pare o vesnicie.big grin

| somniferu a răspuns:

Visul e "fabricat" de subconstientul nostru...pe baza unor imagini care le avem in subconstient si pe care incercam sa ni le readucem aminte...asa se formeaza visul...

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Uneori reprezinta ceva, alteori nu.

| troxanici a răspuns:

Nu prea cred in vise, dar uneori cand visez anumite persoane se intampla sa ma intalnesc cu ele a doua zi, asa ceva mi s-a intamplat de multe ori. Dar de cele mai multe ori nu cred in vise, mai ales cand visez ceva urat...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bubulina, de ce ai raspuns daca intrebarile mele ti se par copilaresti?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... nu prea am ce sa cred in lume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred in niciun vis, ca nu mi sa adeverit niciodata ce am visat. Dar oricum este frumos sa visezi...:X:X:X:X

| florar a răspuns:

As dori sa cred ca sunt cu ratiunea in brate, dar cand visez despre lucruri care mi-au starnit regrete puternce(vanzarea casei copilariei de catre parinti, moartea unui caine iubit, etc)intotdeauna se petrece un eveniment cu conotatie negativa.

| alexdad16 a răspuns:

In unele...
Am avut un vis ce sa implinit dupa 2 ani si cand mi s-a intamplat faza exact ca in vis aatunci mi-am adus aminte... unele vise se implinesc!

| Luiza_4305 a răspuns:

Eu, una cred in vise, bineinteles nu in toate; de obicei visele imi sunt un fel de premonitii; ceea ce visez mi se aplica in viata reala;
De fapt, visele sunt niste stocari de informatii in subconstient; pe de alta parte intervine si latura spirituala...
Ptr. mine visele reprezinta o parte componenta din viata meawinking

| demolatoru a răspuns:

Da credem