| LittleRose a întrebat:

Credeti ca visele simbolizeaza ceva ce va urma sa se intample in realitate, sau au vreo legatura cu realitatea? Mi s`a mai intamplat sa am " vise prevestitoare ", dar din tot ce visez nu prea stiu ce sa iau de bun si de rau, cum sa interpretez. Poate ma puteti lamuri.

Răspuns Câştigător
| Ionela256 a răspuns:

Visele reprezinta realitatea din mintea ta.Totul ce visezi are legatura cu tine, cu tot ce "te-a marcat"pe tot parcursul zilei anterioare, marcare care nu te afecteaza si de care nu-ti dai seama.Nu lua in serios orice vis, ele pot fi interpretate gresit. Funda?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sincer, chiar dacă aş avea vreodată o premoniţie,iar realitatea s-ar suprapune cu aceasta, n-aş lua-o decât ca pe o simplă coincidenţă.
Referitor la vise, există mai multe tipuri.
Visul UNIDIMENSIONAL,dă numai asociaţii provenite din propria lume a sentimentelor, a trăirilor de peste zi şi a trăirilor d.p.d.v. fizic din timpul somnului.
În cazul visului BIDIMENSIONAL, receptăm întâmplări aflate în conştiinţa altei persoane care le-a trăit sau le trăieşte în acel moment.
Conţinutul visului unidimensional poate fi modificat în cazul în care există o stare minimă de conştiinţă. Cunoşti acel tip de vis în care eşti conştientă de faptul că visezi. În acest caz, visul poate fi schimbat.În cazul visului bidimensional nu este posibilă modificarea, deoarece persoana nu poate înlătura gândurile şi imaginile altora.

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Depinde ce fel de vise, caci ele pot fi dela diavol, dar altele de la Dumnezeu.Cu parere de rau nimeni nu a scris intr-o "lege" despre cum sa deosebesti visurile rele si bune. Pina cind poti pursisimplu sa astepti timpul sa treaca, si vei vedea care vis este adevarat!

| Just1dream a răspuns:

Dupa parerea mea visele au legatura cu realitatea deoarece isi au radacinile in realitate. subconstientul tau proceseaza ceea te macina, lucruri ce iti raman in gand. pentru a lua in considerare ceea ce visezi trebuie sa stii sa le interpretezi, lucru destul de greu pentru ca aceste "mesaje" apar sub diferite forme. eu te-as sfatui sa nu tii cont de ceea ce visezi, deoarece si daca ai invata sa le interpretezi si ai avea aceste "vise prevestitoare" cu ce te ajuta daca sti ce se va intampla. traieste clipa si bucura-te de fiecare moment...

| κλάους a răspuns:

Visele...niste subiecte de discutat mult si bine ca nu o sa gasesti un raspuns. Visele sunt despre noi, ne descriu pe noi. Ele ne arata minciunile, secretele sau alte lucruri pe care le ascundem in coltul constienului/subconstientului. Ele ne povestesc despre noi. Eu chiar ieri am visat cea ce nu am vrut sa gandesc nici o data. Si da, chiar daca eu am crezut ca am uitat, se pare ca creierul meu nu. El m-o adentionat.

Si da. Premonitile sunt si ele adevarate. Cel putin la mine o fost, o data, sau de doua ori. Dar, daca vrei mai multe detalii despre visele tale poti sa intri pe: www.forum.oniromantie.ro. Acolo sunt specialistii care iti raspund si te sfatuiesc:). Bafta si...Sa sti ca nu degeaba se spune: "Urmareste-ti visele":).

| Alex1997fun a răspuns:

Eu cred ca visele apar dupa starea ta de suflet si eu am avutz senzatii ca mi s-a intamplat un lucru intr-un vis, dar este doar o senzatie

| Deedeek a răspuns:

1) Nu inteleg ce dracu' e aia o fundalaughing 2) Visele sunt foarte scurte perioade in care creierul tau "adormit" isi mareste considerabil activitatea. In general, un vis nu dureaza mai mult de 2-3 secunde. Totusi, nu reprezinta doar flashback-uri din ziua precedenta, ci uneori chiar opusul. Nu se stiu prea multe despre asta, dar e cert ca ele exista. Am patit-o de foarte multe ori, pot sa zic ca imi cunosc viitorul pentru urmatorii 5-6 anilaughing

| lookingforlove a răspuns:

Poti citi una dintre intrebarile mele.eu am vise prevestitoare. si cred in ele. sunt persoane la care visele refrlecta ceea ce se intampla in acea zi, la mine e altfel..am putea vorbi privat.succes.happy